Серед найпопулярніших фруктів апельсини займають одне з найпочесніших місць. Регулярне споживання помаранчевих ароматних цитрусових призводить до позитивних зрушень у роботі органів і систем людського організму.
Склад м’якоті апельсина є унікальним. Для плоду вагою в 100 грам характерно вміст води – 87 грам, білків – не більше одного грама, жирів – 0,1 грам, вуглеводів – 11 грам та клітковини – 2,4 грама.
Калорійність одного апельсину складає близько 47 калорій.
Користь апельсинів для здоров’я
Поєднання простих цукрів, поліфенолів і клітковини в м’якоті апельсина оптимальне для людей, які страждають на цукровий діабет. Показник глікемічного індексу глюкози, фруктози та сахарози невисокий. Він становить 31-51 одиницю.
Вуглеводи, які містяться в м’якоті апельсина, всмоктуються в кишечнику повільно за рахунок поліфенолів та клітковини. Це чудові властивості фрукта для діабетиків.
Для осіб страждають на серцево-судинні захворювання апельсин просто знахідка! Він містить гесперидин, речовину, здатну регулювати рівень показників систолічного та діастолічного тиску. Апельсини можна використовувати для профілактики гіпертонічної хвороби.
Якщо вживати апельсини щодня протягом місяця, то значно покращуються показники ліпідного обміну. Знижуються показники атерогенних фракцій та підвищується вміст у крові холестеролу.
Апельсини корисно вживати як джерело цитратів і лимонної кислоти. Таким чином, можна запобігти появі каменів у сечовивідних шляхах видільної системи.
Апельсини є лідерами за вмістом вітаміну С. Щоденне введення до раціону одного апельсина покриває добову потребу організму в цій біоактивній речовині. Вітамін С необхідний засвоєння заліза, тому апельсини допомагають при анемії різного походження.
Необхідно вживати апельсини для схуднення, особливо якщо ожиріння йде за абдомінальним типом. Вітамін С м’якоті апельсина та клітковина стимулюють окисні процеси в жирових клітинах і перешкоджають збільшенню маси жиру. Крім того, завдяки клітковині виникає відчуття насичення, швидке наповнення шлунка.
Апельсини знижують ризик розвитку онкологічних процесів у товстому кишечнику. За рахунок клітковини стимулюється перистальтика та виведення калових мас. Гесперидин, який міститься в м’якоті апельсина, гальмує переродження клітин, які покривають стінки товстого кишечника, у злоякісні.
Регулярне вживання апельсинів в їжу значно підвищує імунну активність лімфоцитів і тим самим стійкість організму до вірусних інфекцій.