Вівторок, 26 Листопада

Розріджена кров, що згустилася, викликає помітні проблеми зі здоров’ям. Якщо організм сигналізує про певні порушення підвищеним гемоглобіном, що треба робити насамперед? Чому таке важливе в цьому випадку медичне обстеження?

Підвищений гемоглобін: симптоми

Якщо показники гемоглобіну у чоловіка перевищили 170 г/л, а у жінки – 150 г/л, це говорить про підвищену густину крові. Будучи в’язкою та нездатною повноцінно циркулювати, вона погано живить органи та забиває судини тромбами. Зрозуміти, що такі процеси відбуваються в організмі, можна, якщо помітити:

  • зблідла шкіра;
  • погіршення зору;
  • відсутність апетиту;
  • стан сонливості;
  • швидка стомлюваність;
  • збої у роботі сечостатевих органів.

При прояві цих симптомів краще не відкладати візит до лікувального закладу, де фахівці виявлять справжню причину порушень та виберуть відповідну програму одужання.

Що робити, якщо підвищений гемоглобін у крові?

Надлишок цього білка може бути викликаний серйозними захворюваннями органів дихання, серця та судин, злоякісними утвореннями, серйозними навантаженнями протягом тривалого часу та шкідливими звичками. Встановивши причину високого гемоглобіну, лікарі призначають курс, що передбачає покращення стану хворого з боку уражених органів, та проводять заходи щодо розрідження крові пацієнта.

Перша екстрена допомога у серйозній ситуації полягатиме у призначенні кроворозріджувальних препаратів та проведенні еритрофорезу – процедури видалення надлишку кров’яних тілець.

Що робити з харчуванням, якщо підвищений гемоглобін у крові? Потрібно проявити граничну увагу до вибору продуктів, а саме:

  • скоротити в раціоні кількість червоного м’яса, червоних фруктів та овочів, ікри, вершкового масла, гречки, солодощів та копченостей як джерел білка та заліза;
  • вживати менше жирів, яєць, випічки, що підвищують рівень холестерину;
  • більше харчуватися морепродуктами, білим м’ясом, бобовими, овочами та горіхами.

Полівітаміни з такими показниками крові не тільки не допоможуть пацієнтові, але й посилюватимуть плачевний стан.

Людям із подібними проблемами не варто забувати про фізичне навантаження. Його необхідно рівно стільки, скільки потрібно для нормальної діяльності кісткового мозку. Адже саме від нього залежить вироблення гемоглобіну. Достатньо, наприклад, занять плаванням та прогулянок на свіжому повітрі.

Exit mobile version