Вчені з Абердинського університету спростували теорію про те, що людині необхідно випивати щодня по вісім склянок води. Цієї кількості може бути занадто багато для організму людини. Робота дослідників опублікована у журналі Science.
За розрахунками фахівців, половина необхідної щоденної кількості води припадає на їжу, тому на день людині потрібно випивати лише 1,3-1,8 літра води.
У дослідженні взяли участь 5600 добровольців із 23 країн віком від восьми до 96 років. Піддослідні пройшли опитування про харчові звички, а також випили 8 склянок води, збагаченої дейтерієм. Протягом дня вчені вимірювали швидкість, з якою дейтерій зникав із організму. Це дозволило виміряти обіг води в організмі людей.
Виявилося, що людям, які живуть у спекотних і вологих умовах і на великих висотах, а також спортсменам, вагітним і жінкам, що годують, потрібно більше води, оскільки їх оборот води в організмі вище. Решті достатньо випивати близько 1,5 літра води на день. Вчені зазначили, що до цієї кількості входять й інші напої, наприклад, соки чи чай.