Субота, 23 Листопада

Деякі люди страждають від постійних стрибків тиску, які супроводжують їх протягом усього життя. Причиною виникнення може бути зміна погодних умов, вживання будь-яких препаратів, незбалансоване харчування. Напої також можуть спричинити зміну тиску та погіршити ваш стан. Якщо ви відноситесь до таких людей, вам потрібно підібрати ті напої, які регулюватимуть цей показник. 

Напевно, ви щодня п’єте чай і не замислюєтеся про те, як він впливає на ваш організм?

Міцний чай: підвищує чи знижує тиск

Він є у раціоні практично кожної людини. Хтось полюбляє напій слабший, хтось – міцніший. У підвищеній дозі він може негативно впливати на всі системи організму, тому лікарі радять випивати по 1-2 чашки чаю на день, на 200 мл окропу достатньо 1 ч. л. заварювання.

Чи можна пити чай при тиску? Можна, але ви повинні знати, який саме вид напою можна вживати, а також у яких кількостях. При правильному виборі та помірному споживанні він не позначиться на рівні тиску.

Переваги міцного чаю для здоров’я:

  • Бадьорить і дає енергію. Якщо ви відчуваєте втому, чашка напою допоможе вам підбадьоритися і прийти до тями. Для максимального ефекту додайте до нього ложку меду.
  • Омолоджує – так-так, це справді так. При регулярному споживанні він продовжує молодість і захищає шкіру від впливу зовнішніх факторів, підвищує вироблення колагену.
  • Запобігає запальним процесам – підвищує імунітет, таким чином захищаючи вас від багатьох хвороб та запалень.
  • Зміцнить серце та очистить судини. Чай запобігає утворенню нальоту на стінках судин, також він благотворно впливає на роботу серцевого м’яза.
  • Очистить нирки та сечовий міхур. Якщо ви страждаєте від набряку, додайте до раціону цей напій. Він усуне набряки та дискомфорт.

Як він впливає організм? Він сприяє підвищенню тиску. Гіпертонікам можна пити 1-2 чашки слабкого чаю на день, а ось гіпотонікам – 2-3 чашки міцного.

Найпопулярнішими є чорний та зелений чай, тому ми поговоримо саме про них. Обидва види містять речовину кофеїн, яка також є у каві. У чорному він міститься в мінімальній кількості, але все ж таки він є. Тому при споживанні міцного напою та ще й по 2-4 чашки на день ви можете помітити підвищення тиску. Таким чином, він буде корисний лише гіпотонікам, і він врятує вас у разі, якщо тиск знизився.

А як щодо зеленого чаю? У ньому вміст кофеїну ще вищий, тому гіпертонікам радимо відмовитись від його вживання. На жаль, він дійсно може спровокувати стрибки рівня тиску, і після випитої чашки ви відчуєте погіршення свого стану.

Червоний чай каркаде

На сьогоднішній день навколо цього чаю точиться дуже багато суперечок. Деякі вчені стверджують, що він не впливає на тиск, інші вважають, що він підвищує його. Насправді, все залежить від температури напою. Він корисний як гіпотонікам, і гіпертонікам. Але як це можливо? Все просто – гарячий каркаде буде корисний гіпотонікам, а холодний – гіпертонікам.

Шкода міцного чаю

Незважаючи на користь напою, міцний чай все ж таки не варто вживати певним категоріям людей:

  • при нервовій збудливості, безсонні;
  • захворюваннях нервової системи;
  • підвищений очний тиск;
  • захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
  • тонкій емалі, чутливих яснах;
  • анемії (дефіцит заліза);
  • слабкі суглоби.

І все ж таки не варто переборщувати з міцністю чаю, привчіть готувати напій середньої або слабкої міцності. Він не менш корисний для організму і завдасть набагато менше шкоди, ніж міцний. До того ж він вимиває вітаміни та мінерали з організму, що негативно впливає на імунітет.

Exit mobile version