Субота, 23 Листопада

Вчені з Королівського коледжу Лондона виявили, що щоденне вживання мигдалю значно збільшує вироблення бутирату, жирної кислоти, що сприяє зміцненню здоров’я кишечника.

Бутират, чи олійну кислоту виробляють бактерії кишечника. Попередні дослідження показували, що вживання певних видів їжі може впливати на типи бактерій у нашому кишечнику та на їхню життєдіяльність.

У новому дослідженні вчені набрали групу із 87 дорослих. Кожен із них їв менше рекомендованої кількості харчових волокон і звично перекушував нездоровою їжею, такою як печиво чи чіпси. Дослідники розділили учасників на три групи: одна почала є 56 грамів цільного мигдалю на день замість інших менш корисних закусок. Інша група їла 56 грамів меленого мигдалю на день, а третя – кекси з відповідною калорійністю. Весь експеримент тривав чотири тижні.

Звичайно ж, вміст бутирату був значно вищим серед учасників, які їли як цілісний, так і мелений мигдаль. Крім того, ті, хто їв цілісний мигдаль, повідомляли про додаткові 1,5 дефекації на тиждень порівняно з іншими групами. Таким чином, мигдаль може бути корисним тим, хто страждає від запорів.

Exit mobile version