П’ятниця, 20 Вересня

Здоровий сон – це запорука хорошого самопочуття протягом дня. Так, людині потрібно спати по 7-8 годин, причому лягати в одній добі, а прокидатися – в іншій. Якщо ж ви не дотримуєтеся режиму дня, то організм відразу почне бунтувати: з’являться слабкість, апатія, головний біль, буде складно концентруватися і радіти дрібницям.

Буває, що навіть якщо ви лягли до півночі, то прокидаєтеся о 2-3 годині ночі. Це не страшно, адже найчастіше вдень ми переживаємо масу емоцій, як хороших, так і поганих. І якщо їх було надто багато, то мозок не встигає все обробити. Результат – кольорові сни, кошмари або підйоми ночами.

Однак варто насторожитись, якщо нічні пробудження стали регулярними. Так це може сигналити про те, що ваша печінка зовсім не в порядку. Йдеться про НАЖХП — неалкогольну жирову хворобу печінки. Це ожиріння органу при порушеннях обмінних процесів. В результаті розладів ліпідного обміну жир накопичується в печінці, тому вона не може працювати так, як необхідно. Чим вище ступінь цього пошкодження, тим менша ймовірність того, що орган відновиться, в деяких випадках може знадобитися навіть пересадка печінки.

— Щоб зрозуміти, чи ваші пробудження відносяться до хвороби печінки, я рекомендую дивитися на годинник. Судячи зі статистики та деяких досліджень вчених, люди, у яких діагностували жировий гепатоз печінки, прокидалися з години ночі до четвертої ранку, – каже доктор Браян Лун.

Так, до постійних пробуджень можуть додатись і інші неприємні симптоми:

  • безсоння (ви не можете заснути);
  • постійна втома;
  • занепад сил;
  • синдром неспокійних ніг.

— Жирова хвороба печінки майже завжди «збігається» із резистентністю до інсуліну та розвитком діабету 2-го типу. Саме в період між годиною та трьома годинами ночі печінка працює найбільше, щоб очистити та вивести токсини з нашого організму, поки ми спимо. Тому ви і можете прокидатися приблизно в цей час, — додав експерт.

Більшість людей занедужують НАЖХП у віці від 40 до 60 років. У чоловіків хвороба діагностується дещо частіше, ніж у жінок. Але у дітей та підлітків також все частіше розвивається ожиріння органу. Неалкогольна жирова хвороба вважається “хворобою достатку”. У промислово розвинених країнах, наприклад, вона стає все більш поширеною серед молоді, оскільки вони вживають надто багато калорійної їжі.

Якщо хвороба прогресує безконтрольно, жирова дистрофія призводить до фіброзу, а потім до цирозу, при якому розростається сполучна тканина. Можуть з’явитися:

  • нудота та блювання;
  • біль в животі;
  • судинні зірочки на тілі;
  • різко почервонілі, блискучі губи («лакові губи»);
  • затримка води в ногах (набряк ніг);
  • порушення згортання крові: зазвичай розпізнається за наявності носових кровотеч і синців.
Exit mobile version