Вівторок, 24 Вересня

ГРВІ, грип, ковід… цієї осені ризик захворіти досить високий, постраждати можуть навіть ті, хто зазвичай не скаржиться на імунітет. Хочеться допомогти своєму організму всіма можливими способами. І зробити це можна за допомогою раціону — причому зовсім не обов’язково змушувати себе їсти часник і імбир, якщо ви їх не надто полюбляєте. Які ще продукти допоможуть зміцнити імунітет та підвищити настрій.

Печінка тріски

Це незамінний продукт, який точно треба їсти, коли настають холоди. У печінці тріски міститься Омега 3, фосфор, кальцій, калій, магній. Вона допомагає покращити пам’ять, увагу, підвищує стійкість до стресів: ви почуватиметеся краще, навіть якщо за вікном будуть сірі хмари та злива.

Гарбуз

У ньому міститься багато вітаміну А і С, вони дуже важливі для нашої імунної системи. Вітамін С діє як потужний антиоксидант, який допомагає запобігти хвороби, а вітамін А зміцнює імунітет.

Крім цього, гарбуз – джерело бета-каротину та клітковини. Покращує перистальтику кишечника і допомагає виводити зайву рідину.

Брюссельська капуста

Цей продукт ідеально підходить для детоксикації організму. Причому достатньо з’їсти лише кілька штучок. Також у ній багато вітаміну С, В6, клітковини та калію, вони, у тому числі, покращать роботу серцево-судинної системи.

На цьому бонуси не закінчуються: у капусті є корисні кислоти, вітамін А, вона багата на клітковину. Добре допомагає контролювати рівень цукру в крові.

Кавунова редька

Не всі люблять редьку — вона гірка, мало чим добре поєднується. Однак кавунова редька набагато м’якша за смаком, але не менш корисна, ніж біла або чорна.

Корисні властивості редьки:

  • покращує жовчовідтікання,
  • має противірусні властивості,
  • містить йод та фосфор.

Сочевиця

Це поживний продукт, у якому багато білка, тому чудово підійде тим, хто шукає, чим можна замінити м’ясо. Також у сочевиці багато амінокислот, вона сприяє зниженню рівня цукру в крові та підвищенню гемоглобіну, корисна для серця та судин.

Скумбрія

Це відмінне джерело хрому та вітаміну В12, дефіцит якого призводить до швидкої стомлюваності.

Містить Омега-3 кислоти – важливий компонент для жіночого організму, який допоможе захистити організм від різних патологій.

М’ясо

Тут уже вибираєте, яке вам більше подобається: баранина, яловичина, телятина, індичка. У всіх видах міститься білок, корисні амінокислоти та вітаміни групи В. М’ясо швидко насичує, допомагає організму зберегти тепло, що вкрай важливо у холоди.

Журавлина

Це джерело вітамінів С, РР, К, В1, В2, органічних кислот, мікро- та макроелементів, флавоноїдів, пектину, фітонцидів. Допомагає організму боротися з інфекціями, оскільки містить велику кількість таніну. Покращує апетит та секрецію підшлункової залози.

Вершкове масло

Містить багато різних жирних кислот, які потрібні нашому організму. Вершкове масло добре засвоюється, збільшує рівень енергії та надовго насичує.

А ще це джерело вітамінів А, Д, Е, РР, В2, В1, фосфору, кальцію та селену.

Квашена капуста

У ній міститься величезна кількість вітаміну С, плюс до всього капуста ефективна для поліпшення жовчовідтоку та засвоєння заліза.

Підвищує кислотність шлунка, збільшує кількість корисних бактерій та знижує кількість «поганих», ефективна проти Candida. До речі, цукор, який додають у капусту, не завдасть шкоди організму: у процесі ферментації він повністю «з’їдається» корисними бактеріями.

Exit mobile version