Субота, 23 Листопада

Його неможливо відчути, але можна виявити та знешкодити, поки він не призвів до незворотних наслідків у серцево-судинній системі. Мова про холестерин. Проблема стосується не лише людей похилого віку, а й молоді. Наприклад, у США вже у 20-річних загальний рівень холестерину досягає максимально допустимого — 6,2 ммоль/л. А в деяких і перевищує ці показники.

Норми холестерину

  • Менше 4,8-5,2 ммоль/л – норма;
  • 5,2-6,2 ммоль/л – підвищений;
  • Вище 6,2 ммоль/л – критично високий рівень.

Підвищений холестерин у крові ніяк не проявляє себе, але може зруйнувати ваш організм, стати причиною тромбів, які можуть призвести до інсульту або інфаркту. Тому важливо контролювати рівень холестерину і робити все, щоб тримати його в нормі. Для цього не обов’язково робити щось неможливе, достатньо скоригувати свій спосіб життя.

Підвищений холестерин призводить до атеросклерозу, тобто процесу, при якому на стінках артерій утворюються бляшки, – каже доктор медичних наук, неінвазивний кардіолог університетської лікарні Статен-Айленда Ерік Шталь. — У міру того, як утворюються атеросклеротичні бляшки, артерії стають твердими та вузькими. Це погіршує потік крові та доставку кисню до органів.

Отже, що ж треба зробити, щоб повернути холестерин у норму?

Більше рухатись, робити зарядку

Здавалося б, порада дуже проста, але дуже часто ми не можемо змусити себе відмовитися від звичного способу життя: 8 годин в офісі, в машині або транспорті до будинку та вдома на дивані. А тим часом, якщо щодня приділяти хоча б 20-25 хвилин фізичній активності, рівень холестерину піде вниз.

– Заняття спортом – хороший спосіб підвищити рівень хорошого холестерину (ЛПЗЩ) та знизити поганий холестерин (ЛПНЩ), – рекомендує кардіолог Ерік Шталь. – Необхідно мінімум 150 хвилин на тиждень приділяти вправам середньої інтенсивності.

У «середню інтенсивність» таки входить ранкова зарядка або 30 хвилин ходьби в швидкому темпі.

Зменшити кількість алкоголю

Не про тих, хто зловживає спиртним, але навіть келих якісного сухого вина можуть завдати шкоди нашим судинам.

– Вживання алкоголю може збільшити рівень тригліцериду та холестерину, – попереджає лікар. – Необхідно обмежуватися однією дозою спиртного на день – 250 мл пива, 150 мл вина, 30 мл міцних напоїв.

Якщо ви впевнені у своїй силі волі, то можете взагалі виключити алкоголь зі свого раціону. Так буде набагато краще для здоров’я – безпечної дози спиртного не існує.

Схуднути

Так, це не так просто, але цілком реально. Навіть 2-4 втрачені кілограми зможуть помітно знизити рівень холестерину.

– Ожиріння збільшує рівень «поганого» холестерину та підвищує рівень тригліцеридів, – пояснив кардіолог Шталь.

Харчуватися правильно

У цьому випадку не заради схуднення, а заради здоров’я серця. Треба поменше вживати червоного м’яса, смаженого, жирного і молочного. І додати до раціону фрукти, овочі, птицю, рибу, горіхи та цільнозернові продукти.

– Середземноморська дієта – хороша модель, яку треба використовувати у харчуванні, – каже кардіолог EatThis.

Не курити

Із цим пунктом усе досить просто. Лікарі не втомлюються повторювати, куріння може призводити до цілого букету хвороб. Проблеми можуть виникнути не лише з серцем, судинами, а й із органами дихання. Підвищується ризик онкології.

– Куріння збільшує рівень «поганого» холестерину, спричиняє атеросклероз, – нагадує Ерік Шталь.

Виконувати рекомендації лікаря

Якщо змін у способі життя буде недостатньо, варто звернутися до лікаря за додатковою терапією.

– Такі ліки, як статини, дуже ефективні для зниження рівня холестерину та ризику серцевого нападу, ішемічної хвороби серця, інсульту, – рекомендує кардіолог.

Exit mobile version