П’ятниця, 18 Жовтня

«Людина є те, що вона їсть» — іноді ця давня мудрість проявляється дуже наочно і не найсимпатичнішим способом. А саме — у вигляді шкірних висипів, прищів, якими «розквітає» обличчя, і які не приховаєш навіть щільними тональними засобами. 

Як раціон впливає стан шкіри: загальні відомості

У нормі шкіра виділяє себум, або шкірне сало, яке входить до складу гідроліпідної мантії шкіри та захищає її від зневоднення. А ще від негативних впливів навколишнього середовища, наприклад від вітру, пилу, снігу. Але якщо сальні залози виробляють дуже багато себуму, ситуація змінюється. Шкіра стає маслянистою, косметика «тече» і її постійно потрібно поправляти, пори забиваються, а надлишки шкірного сала стають живильним середовищем для розмноження хвороботворних мікроорганізмів. І ось уже — привіт, акне! — у дзеркалі ви бачите червоні прищі, які не прикрашають вас, і радощів у житті точно не додають.

Виявляється, їжа, яку ми їмо, здатна впливати на роботу сальних залоз — якісь продукти допомагають її нормалізувати, а якісь, навпаки, надмірно активізують. Ось про цих «внутрішніх ворогів» сьогодні й поговоримо.

Від яких продуктів краще відмовитись чи скоротити їх споживання до мінімуму, щоб шкіра була здоровою

Існують продукти, які впливають на рівень глюкози в крові та підвищують рівень «поганого» холестерину. Організм у відповідь на підвищення вмісту цих речовин прагне позбутися надлишків і токсинів, що утворюються, виводячи їх назовні. У тому числі за допомогою сальних залоз – сальні залози починають працювати активніше, і в результаті з’являється вугрі. Що це за продукти?

  • Надмірно жирна їжа. Сало, ковбаси (насамперед копчені), фастфуд, шашлики та відбивні зі свинини, піца — все це, можливо, приносить гастрономічне задоволення, але для шкіри така «дієта» згубна. Надлишки жирів провокують запалення та створюють ідеальні умови для розвитку шкірних висипань. Звичайно, якщо з’їсти піцу раз на місяць, шкірі це не зашкодить. Але регулярне вживання жирної їжі – пряма і не надто довга дорога до акне.
  • Надлишок цукру. Солодкі газовані напої, тістечка та торти, цукерки, пряники, варення та джеми – все це провокує і шкірні висипання, і підвищене газоутворення в кишечнику, що теж неприємно. Боліснотворні мікроорганізми, здатні викликати акне, дуже люблять солодке середовище – тому краще постаратися обмежувати вживання таких сумнівних продуктів.
  • Молочні продукти. Насамперед це безпосередньо молоко, вершкове масло та жирні тверді сири, коктейлі (і будь-які інші продукти) на основі молочної сироватки. У молочних продуктах крім жирів містяться казеїн, або молочний білок, лактоза, або молочний цукор. При постійному надходженню до організму цих речовин порушуються обмінні процеси, активізується вироблення шкірного сала і зростає ймовірність появи шкірних висипів.
  • Кава. Прекрасний напій, що бадьорить, виявляється, не тільки допомагає прокинутися рано вранці — але ще й створює умови для появи прищів. У кавових зернах міститься особлива органічна кислота, яка підвищує рівень гормону стресу – кортизолу, що забезпечує бадьорий ефект. А водночас стимулює роботу сальних залоз, які починають виробляти більше себуму… Далі ви знаєте: закупорка сальних залоз, місцеве інфікування, поява акне.
  • Арахіс. На відміну від інших горіхів, наприклад, кешью або мигдалю, арахіс містить речовини, що сприяють підвищеній активності сальних залоз. А значить, від цього найпоширенішого в нашій країні горіха краще відмовитись у випадку, якщо у вас проблемна шкіра і є схильність до висипань.
  • Білий хліб та макаронні вироби. Коли людина їсть хліб або макарони, особливо у великій кількості, організм виробляє значну кількість інсуліну. Підвищується вміст глюкози в крові, що може стати фактором, що збільшує ризик появи акне.

Чим замінити шкідливі для шкіри продукти

Здоров’я шкіри безпосередньо пов’язане зі здоров’ям кишечника – тому все, що корисне для кишечника, автоматично корисне і для шкіри. Зверніть увагу на цільнозернові продукти і хліб з висівками – вони очищають кишечник (і шкіру!), буквально «виметаючи» з організму все зайве, відпрацьоване, непотрібне та токсичне.

Важливо вводити в раціон продукти, багаті на вітаміни А, С і «вітамін молодості» Е — а це зелень, фрукти, риба, морепродукти. Вітаміни дуже потрібні для шкіри, і ці продукти стануть активними помічниками у підтримці її здоров’я.

Корисно вводити в раціон такі продукти: спеції імбир і кориця, бобові (вони багаті на білки і містять мінімум жиру), лісові та садові ягоди.

Exit mobile version