П’ятниця, 20 Вересня

Щороку тисячі людей дізнаються про те, що вони мають онкологію. На жаль, у більшості випадків висновок лікарів не надто обнадіює: хвороба вже давно, має бути довге і серйозне лікування. Людина вигукує: “Як так, у мене ж нічого не боліло!” Але підступність цієї хвороби у тому, що вона може довго не заявляти про себе.

Але є й хороші новини: якщо виявити хворобу на ранній стадії, то можна досягти повного одужання. Експерти з Каліфорнійського університету охорони здоров’я розповіли, на які зміни в організмі варто звернути увагу.

Рідкісні або часті походи в туалет

Делікатний симптом, з яким деякі бояться йти до лікаря – сором’язливість бере гору. І дуже дарма. Якщо ви розумієте, що тепер змушені постійно занадто часто або, навпаки, рідко ходити «по-великому», то потрібна консультація фахівця.

Коли людина страждає від діареї чи запору — це тривожний дзвіночок. Так про себе може заявляти рак кишечника.

– Ці симптоми можуть вказувати на рак товстої кишки, передміхурової залози або сечового міхура, а також інші види раку. Попереджувальні ознаки включають постійні запори чи діарею, чорну чи червону кров у стулі, чорний, дьогтеподібний стул, — цитує видання ETNT лікарів.

Те саме стосується й ходіння в туалет «по-маленькому». Зверніться до лікаря, якщо походи в туалет стали рідкісними або частими, а в сечі з’явилася кров.

Дивні почервоніння на грудях

Тут йдеться про рак молочної залози — від цього захворювання жінки страждають у рази частіше, ніж чоловіки.

– Щороку у Сполучених Штатах діагностується близько 264 тисяч випадків раку молочної залози у жінок та близько 2 400 – у чоловіків. Близько 42 тисяч жінок та 500 чоловіків у США щороку помирають від цієї хвороби, наводять статистику фахівці Центру з контролю та профілактики захворювань.

Вас має насторожити, якщо груди почервоніли, у них навіть трохи змінилася форма, а в ділянці соска з’явився біль. І, звичайно ж, типовий тривожний дзвіночок — це шишка або ущільнення, яке ви випадково намацали на грудях.

Комок у горлі

Цьому симптому часто не надають належного значення. Однак ком у горлі, який не минає кілька тижнів , — це вагомий привід записатися до лікаря.

– Якщо ви відчуваєте, що їжа ніби застряє у вашому горлі або у вас виникають проблеми із ковтанням протягом більше двох тижнів, це може бути ознакою раку горла, легенів чи шлунка, – повідомляє Каліфорнійський університет охорони здоров’я у Сан-Франциско. 

Синяки на тілі

Якщо ви вдарилися чи впали, то логічно, що на постраждалій області з’явиться синець. Але коли гематоми утворюються на тілі без видимих ​​причин, то тут вже варто насторожитися. Це може сигналити про рак крові.

Крім того, на те рак крові, можуть вказати:

  • постійна втома;
  • нічна пітливість;
  • раптова втрата ваги.

Сильна втома

Якщо ви досить спите, добре харчуєтеся, але все одно вранці почуваєтеся так, ніби всю ніч не спали, а розвантажували вагони, то настав час звернутися до лікаря.

– Надзвичайна втома, яка не минає під час відпочинку, може бути ранньою ознакою раку. Хвороба використовує поживні речовини вашого тіла, щоб пухлина могла харчуватися та розвиватися. Цей процес треба перервати якнайшвидше, — кажуть експерти.

Висока температура

Ви розумієте, що вас постійно кидає в жар, хоча інших симптомів ГРВІ немає: горло не болить, ніс не тече. Тут варто насторожитися, якщо лихоманка з’являється ночами, плюс до всього у вас з’явилася нічна пітливість. Ці 2 неприємні симптоми теж можуть сигналити про появу пухлини в організмі.

Родимки на тілі, що змінилися

Нормальна родимка зазвичай має однорідне забарвлення. Наприклад, вона коричнева або темно-коричнева, має чіткі межі, які відокремлюють її від решти шкіри. Зазвичай родимки овальні, округлі, менше 6 мм діаметром.

За словами лікарів, система ABCDE допомагає виявити як меланому, так і інші види раку шкіри:

  • А – означає асиметричну форму (Asymmetrical shape). На тілі знаходиться родимка, яка має невизначену форму, її половинки не симетричні.
  • B – описує нерегулярну межу (Border irregular). Родимка ніби «пливе», її межі стають зазубреними, порізаними, підритими, неправильними.
  • C – означає зміну забарвлення (Changes in color). Раніше рівно забарвлена ​​родимка стає плямистою, різнобарвною або нерівномірно забарвленою.
  • D – це діаметр елемента (Diameter). Новий елемент росте і перевищує розміри 6 мм або раніше стабільна родимка починає різко зростати, перевищуючи ці розміри.
  • E – зміни, еволюція елемента (Evolving). Зміни помітні з часом, наприклад, на фотографіях через 3-6-12 місяців. Крім того, родимка може не тільки рости і змінювати колір, а й кровоточити, свербіти, лущитися, кришитися.
Exit mobile version