Пустирник звичайний
Рослина має заспокійливий ефект, а також корисна при хворобах серця і судин, зменшує головний біль, покращує сон і загальне самопочуття.
Всі складові сприятливо впливають на серцево-судинну функцію і не лише врівноважують серцевий ритм, а й зміцнюють стінки судин.
М’ята польова
М’ята польова має заспокійливу, знеболювальну та тонізуючу дію. Ментол, який є в рослині, при прийомі в малих дозах заспокоює, а у великих – приводить організм до тонусу.
М’ятний запах стимулює м’яз серця, прискорює метаболізм. М’ята має заспокійливий ефект, сприяє активізації обміну речовин і поліпшенню кровообігу.
Звіробій
Гіперицин, що міститься в траві, має заспокійливу дію, знижує ризик депресивних станів. Тому звіробій можна розглядати як рослинний антидепресант, він значною мірою може замінити хімічні засоби.
Змішавши сухе листя звіробою, меліси та хмелю можна зробити маленьку подушечку, яку надалі варто брати з собою на роботу або класти під подушку перед сном. Така аромотерапія знизить рівень тривожності, заспокоїть нерви та підніме настрій.
Валеріана лікарська
Коріння валеріани застосовують при хронічних розладах центральної нервової системи:
- нервове збудження;
- неврозах серцево-судинної системи;
- істерії, гострі збудження на ґрунті психічної травми;
- мігрені, безсоння, стенокардії, болях у ділянці серця тощо.
Ця рослина має помірно виражений седативний ефект, пригнічує центральну нервову систему, зменшуючи її збудливість. А також має знеболювальні властивості.
Ефірна олія валеріани зменшує збудження, викликане кофеїном, і продовжує дію снодійного.
Ромашка аптечна
З рослини витягують ефірну олію, що володіє протизапальною, заспокійливою та анестезуючою властивостями. Екстракт ромашки використовується у виробництві косметики, входить до складу мила, кремів та шампунів.
Меліса лікарська
Запахи меліси застосовують при функціональних болях у серці, тахікардії, порушеннях серцевого ритму, при нервовому тремтіння (у нічний період) та змінах артеріального тиску під впливом емоційних факторів, при атеросклерозі, запамороченні, шумі у вухах.
Ефірна олія рослини застосовується в парфумерії для віддушки, лосьйонів, кремів, ароматних вод для ванни із заспокійливим та розслаблюючим ефектом.
Кіпр вузьколистий, або іван-чай
Має болезаспокійливу, заспокійливу та протисудомну дію. За своїм седативним ефектом дещо поступається валеріани лікарської, але має інші властивості, яких валеріана немає.
Відвари з іван-чаю посилюють дію заспокійливих, снодійних та деяких інших ліків, мають протисудомний ефект.
Ефірні олії з іван-чаєм у складі позитивно впливають на роботу серця. Фітопрепарати з кип’ятю вузьколистого надають сприятливий вплив при безсонні та головному болю, роблячи людину більш комунікабельною, контактною, менш напруженою.
Хміль звичайний
Речовина лупулін, яким багата рослина, заспокійливо діє центральну нервову систему. Хміль приймають внутрішньо, а ефірну олію втирають у зап’ястя або за вухом при безсонні, нервовій перевтомі, підвищеній нервовій збудливості, істерії, неврастенії, невралгіях, запамороченні, головному болі, кардіоневрозах з нападами серцебиття.
Материнка звичайна
Має заспокійливу дію на центральну нервову систему, тому активно використовується в народній та доказовій медицині та ароматерапії. Крім неврозів її застосовують при лікуванні судом, епілепсії, паралічу, безсоння, мігрені. Настій з материнкою показаний при нервовому збудженні та стресі.
Прийти до тями і заспокоїтися допоможе не тільки аромотерапія, а й медитації. Розповіли про одну дієву практику, яка підійде навіть новачкам. Читайте посилання.