Субота, 23 Листопада

З кожним роком рак забирає все більше і більше життів по всьому світу. Випереджають небезпечну патологію лише серцево-судинні захворювання – вони вже давно на першому місці у статистиці летальності.

Чим раніше ви звернетеся до лікаря з тривожними симптомами, тим більше шансів досягти стійкої ремісії. Особливо це стосується раку товстої кишки: він дуже агресивний, тому зайнятися лікуванням потрібно якомога раніше.

Рак товстої кишки – це злоякісна пухлина, що вражає будь-який із відділів товстої кишки. Даний вид онкології – один із найпоширеніших у розвинених країнах. Термін «рак кишечника» відноситься до двох типів пухлин: раку товстої та прямої кишки. Приблизно 1/3 пухлин посідає пряму кишку, 2/3 пухлин — товсту кишку.

За даними Американського онкологічного товариства, колоректальний рак – третій найпоширеніший вид раку, що діагностується як у чоловіків, так і у жінок у США.

— Крім цього, саме рак товстої кишки також є третьою за значимістю причиною смерті від раку серед чоловіків і жінок. Тому не треба забувати про щорічні скринінги, особливо якщо вам уже виповнилося 45 років, каже доктор Харві Кауфман.

а рак товстої кишки можуть вказати такі симптоми:

  1. ректальна кровотеча або кров у стулі,
  2. раптова втрата ваги,
  3. постійне почуття слабкості та втоми,
  4. частий біль у животі,
  5. проблеми з походом у туалет «по-великому»: наприклад, ви стали страждати від запору або ж розумієте, що тепер ходите в туалет занадто часто.

— Багато людей часто впевнені, що кровотеча із прямої кишки або кров у стулі спричинені «нешкідливим гемороєм». Хоча геморой справді може провокувати такі симптоми, перевіритись все одно потрібно. Так лікар зобов’язаний призначити колоноскопію, щоб переконатися, що у вас в організмі немає пухлини, — каже доктор Ванг.

Крім спадкових та сімейних ризиків, існує ще кілька факторів, що сприяють виникненню раку кишечника:

  • куріння,
  • зайва вага,
  • відсутність фізичних вправ,
  • дієта з низьким вмістом клітковини, багата на м’ясо,
  • регулярне вживання алкоголю,
  • хронічні запальні захворювання кишок також збільшують ризик раку кишківника.

Важливо: рак товстої кишки зазвичай протікає безсимптомно, доки хвороба не розвинеться до небезпечної стадії. Тому не забувайте про щорічні обстеження і не соромтеся розповідати лікарю навіть про «незручні» симптоми.

Exit mobile version