П’ятниця, 20 Вересня

Надмірне споживання смаженої, солодкої та обробленої їжі часто обертається для любителів подібної їжі проблемами із травленням – печією, тяжкістю у шлунку, здуттям, запорами та діареєю, а також синдромом подразненого кишечника. Деякі запальні процеси в організмі можна зменшити або навіть зовсім уникнути, якщо включати до свого щоденного раціону кілька трав і спецій.

Видання Al Arabiya перерахувало 10 трав та спецій, що мають протизапальний ефект. Деякі з них ми давно використовуємо для підтримки здоров’я.

1. Куркума

Ця спеція популярна у всьому світі. Вона багата на куркумін — антиоксидант, відомий своїми протизапальними властивостями. Куркуму можна змішувати з чорним перцем, щоб організм краще засвоював куркумін.

2. Чорний перець

Він багатий на антиоксидантні, має антимікробні та протизапальні властивості. Він також ефективно допомагає при лікуванні багатьох проблем із травленням.

3. Кардамон

Результати досліджень показали, що ця спеція із солодким та ароматним смаком допомагає зменшити запалення та корисна при ожирінні печінки.

4. Кориця

Згідно з результатами кількох наукових досліджень, вживання кориці зменшує запалення. Однак, щоб отримати хороші результати без будь-яких побічних ефектів, експерти рекомендують вживати невелику кількість цієї спеції.

5. Імбир

Крім кулінарії, імбир давно вже використовується як допоміжний лікувальний засіб при застуді, менструальних спазмах, мігрені, нудоті, артриті та гіпертонії. Імбир допомагає зменшувати запалення та біль у суглобах.

6. Часник

Корисних властивостей у часнику багато. Традиційно багато хто використовує його при лікуванні артриту, кашлю, запорів та інших захворювань. Було науково доведено, що часник має протизапальні властивості завдяки сполукам сірки, що містяться в ньому.

7. Пажитник

Ця трава використовується в тому числі для полегшення болю в суглобах, запорів та здуття живота. Вживання пажитника також може допомогти тим, хто хоче схуднути. Парою, що утворюється під час кип’ятіння пажитника, рекомендують дихати для боротьби з респіраторними інфекціями.

8. Чебрець

Він використовується як харчовий ароматизатор, і як було доведено, має протизапальні та протимікробні властивості, завдяки чому корисний для хворих на ревматоїдний артрит.

9. Розмарин

Дослідження показують, що зменшити запалення допомагають поліфеноли, що містяться у розмарині.

10. Зелений чай

Цей популярний напій допомагає зменшити маркери запалення, пов’язані із запальними захворюваннями кишечника, виразковим колітом та захворюваннями ясен.

Exit mobile version