Субота, 21 Вересня

Близько 78% їстівної частини граната складає вода, але за рахунок високого вмісту цукру (13 г на 100 г) плоди досить калорійні (близько 83 ккал на 100 г). Незважаючи на це, гранат вважається дуже корисним і не дарма. У його соку, м’якоті та зернах міститься багато активних речовин, здатних благотворно позначитися на здоров’ї. Нижче ми розберемо, які плюси несе гранат при додаванні до раціону самих плодів, соку, а також олії насіння та екстракту.

  1. Забезпечує організм корисними речовинами

У гранаті багато необхідних для здоров’я макро- та мікроелементів, включаючи:

  • 10 мг кальцію – 1,5% від добової норми;
  • 12 мг магнію – 4% від добової норми;
  • 36 мг фосфору – 6% від добової норми;
  • 236 мг калію – 7% від добової норми;
  • 0,3 мг заліза – 4% від добової норми для чоловіків та близько 2% для жінок репродуктивного віку.

Крім того, ці плоди містять дійсно багато вітаміну С – близько 10 мг, або 25% від добової норми.

  1. Захищає від окислювального стресу

Погана екологія, УФ-радіація, куріння та інші несприятливі фактори можуть призводити до окислювального стресу. Це стан, при якому в організмі формується дуже багато вільних радикалів — реактивних форм кисню, що ушкоджують клітини і здатні призводити до їхньої загибелі.

Гранат багатий на поліфеноли — це природні сполуки, які нейтралізують вільні радикали і захищають організм від окислювального стресу. Зокрема, у фрукті є таніни, катехіни та флавоноїди. Крім того, соковитий плід містить пунікалагін – фенольна сполука з високою антиоксидантною активністю.

За рахунок цих компонентів гранатовий сік утричі краще бореться з вільними радикалами, ніж червоне вино та зелений чай, і у вісім разів обганяє за цією якістю виноград, грейпфрут та апельсиновий сік.

  1. Захищає від деяких видів раку

Екстракт гранату може пригнічувати зростання онкоклітин у простаті, легенях та кишечнику. А ферментований гранатовий сік та олія насіння здатні стримувати збільшення пухлин грудей та шкіри.

Звичайно, лікуватись гранатом не найкраща стратегія, оскільки більшість досліджень проводилося на ракових клітинах у пробірці або на тваринах. Але в перспективі корисні речовини з цього фрукта можуть якоюсь мірою захистити від розвитку захворювання.

  1. Підтримує здоров’я серцево-судинної системи

Гранатовий сік знижує кров’яний тиск, а олія насіння плода, багата пунічною кислотою,
захищає від атеросклерозу.

Відразу кілька експериментів підтвердили, що вживання гранатового соку або екстракту знижує фактори ризику серцево-судинних захворювань у людей із діабетом II типу.

  1. Збільшує рівень гемоглобіну

На концентрацію гемоглобіну сильно впливає кількість заліза у раціоні і те, наскільки добре воно засвоюється організмом.

Як уже говорилося вище, у гранаті міститься багато вітаміну С, який сприяє засвоєнню цього мікроелемента, так що в перспективі регулярне споживання плодів або соку може захистити від анемії .

В одному дослідженні з’ясували, що 500-мілілітрова доза гранатового соку, якщо пити стільки щодня протягом двох тижнів, значно збільшує кількість червоних кров’яних тілець і піднімає рівень гемоглобіну.

  1. Покращує стан хрящів

Руйнування хрящової тканини в суглобах спостерігається при різних захворюваннях, включаючи артроз та ревматоїдний артрит. Незважаючи на різний механізм виникнення та течії, обидві ці недуги з часом призводять до болю та обмеження рухливості.

При цьому артроз і ревматоїдний артрит пов’язані з вивільненням прозапальних білків. Велика кількість таких з’єднань погіршує стан.

Поліфеноли з екстракту гранату допомагають боротися із запаленням, що благотворно позначається на стані хряща та функціональності ураженого суглоба.

  1. Бореться з хвороботворними бактеріями та грибками

Екстракт гранату пригнічуєзростання грибка Candida albicans, здатного викликати кандидоз, а також золотистого стафілокока – винуватця багатьох захворювань, починаючи з фурункулів та карбункулів і закінчуючи пневмонією, менінгітом та остеомієлітом.

Спиртовий екст ракт гранату ефективний проти бактерій E. coli, з присутністю яких пов’язані захворювання органів травлення та рак кишечника.

  1. Поліпшує стан шкіри

Сонячна радіація ушкоджує ДНК клітин шкіри, є причиною фотостаріння та збільшує ризик раку. В одному дослідженні виявили що гранатовий сік, екстракт і масло можуть знижувати шкоду від УФ променів типу Б – найнебезпечніших у плані пошкодження шкіри.

Крім того, місцеве застосування еллагової кислоти, яка входить до складу плодів,
знижує запалення, спричинене впливом сонячної радіації.

  1. Допомагає від зубного нальоту

В одному дослідженні з’ясували, що ополіскувач для рота з екстрактом граната добре справляється із зубним нальотом і пригнічує зростання трьох штамів шкідливих бактерій.

Те саме підтвердили в іншому експерименті. Екстракт гранату знищив 84% бактерій, відповідальних виникнення нальоту на зубах.

  1. Може покращити якість сперми

Вчені виявили що споживання гранатового соку збільшує концентрацію сперми і рухливість сперматозоїдів у щурів. Також є дані, що ці плоди можуть знизити шкоду для репродуктивного здоров’я від впливу алюмінію. Під впливом токсичного металу у всіх гризунів знижувалися рівень тестостерону , кількість і якість сперми, але у тих, хто отримував гранатовий сік, шкідливих наслідків було значно менше.

Поки що не проводилося експериментів за участю людей, але, оскільки багато антиоксидантів добре впливають на репродуктивне здоров’я чоловіків, можна припустити, що гранат тут також буде корисним.

  1. Захищає від хвороби Альцгеймера

Це захворювання пов’язують із накопиченням бета-амілоїду, який сприяє утворенню нерозчинних скупчень у мозку – амілоїдних бляшок. В одному експерименті на мишах виявили, що гранатовий сік наполовину знижує ризик накопичення цього пептиду в гіпокампі – структурі мозку, відповідальної за пам’ять. Таким чином, у перспективі гранат може знижувати ризик хвороби Альцгеймера.

  1. Сприяє загоєнню подряпин

В експериментах на тваринах з’ясували, що екстракт граната сприяє загоєнню ран. Місцеве застосування допомагає прискорити заростання подряпин, збільшує синтез колагену – головного білка шкіри, а також захищає від інфікування шкідливими бактеріями.

Exit mobile version