Приймаючи рішення вести здоровий спосіб життя, ми віримо, що корисні звички не завдадуть нашому організму шкоди. Однак, це не завжди так. Деякі рекомендації щодо правильного харчування та достатньої кількості фізичних навантажень можуть негативно позначитися на нашому організмі. Зокрема, досить часто страждає на кишечник. Йому потрібно хоча б щодня позбавлятися накопиченого. І – парадокс – деякі корисні рекомендації заважають це робити.
– Нам уже відомо, що для здоров’я кишечника треба відмовитися від перероблених продуктів, пити достатньо води та додати у життя фізичні навантаження, – кажуть експерти GBM. — Але деякі здорові звички здатні привести до неприємностей у туалеті.
Інтенсивно тренуватися
Іноді в гонитві за стрункою та підтягнутою фігурою ми переборщуємо з фізичним навантаженням. Зараз популярність набирає напрямок у фітнесі HIIT – високоінтенсивні інтервальні тренування. Вони дозволяють за короткий час розігнати метаболізм та спалити жир. При цьому навіть для підготовлених спортсменів рекомендується по три 20-30-хвилинні заняття на тиждень.
Є кілька «протоколів» HIIT:
- 20 секунд навантаження на межі можливостей та 10 секунд відпочинку. Для тренування використовують будь-яку вправу: віджимання, підтягування, присідання;
- Навантаження по частоті пульсу: спочатку його треба розігнати до 80-85 відсотків від граничних показників, потім 2 хвилини відпочинку, в які пульс повинен сповільнитися до 120. Чергують навантаження з відпочинком доти, поки частота серцевих скорочень не перестає падати під час відпочинку;
- Заняття на велотренажері зі поєднанням 5 хвилин у спокійному темпі, 30 секунд максимальної швидкості на високому опорі, 1 хвилині відпочинку на повільному темпі при мінімальному опорі.
Такий тип тренувань зараз використовують багато, але при цьому вони завдають шкоди організму.
Високоінтенсивні інтервальні тренування щодня – насправді надмірно навантажує тіло. -Для того, щоб кишечник почав працювати, він має розслабитися. Але коли ви весь день перебуваєте в стані стресу, а потім виконуєте HIIT, кишечник не має часу розслабитися, переварити їжу і позбутися її.
Їсти незрілі банани
Дієтологи визнають незрілі банани відмінним засобом для здорового кишечника. Все це завдяки великому вмісту клітковини та низькому відсотку цукрів. Також у таких бананах міститься більше лейкоціанідину, який знижує відчуття печії та допомагає покращувати стан слизової оболонки шлунка. А ще в них утричі більше калію, корисного для здоров’я серця та нервової системи, ніж у стиглих побратимів.
Але, незважаючи на всю користь, є небезпека порушити регулярність випорожнень, особливо, якщо у вас вже є з цим проблеми — незрілі банани таки кріплять.
Додавати до раціону більше овочів
Справа і у видах овочів, і їх кількості. Безумовно, всі ми знаємо про користь рослинної їжі, у тому числі і для кишечника – в овочах міститься багато клітковини, необхідної для нормального травлення. Але, як і в будь-якій справі, надмірна запопадливість небезпечна.
– Якщо ви додасте до свого раціону більше рослинної їжі, є ймовірність, що ви зіткнетеся з підвищеним газоутворенням та здуттям живота, відчуватимете дискомфорт у животі.
Тому все має бути в міру. Якщо і підвищувати кількість овочів, краще поступово, щоб не викликати негативну реакцію з боку кишечника. Як варіант – можна не всі овочі їсти у сирому вигляді. Після термообробки вони таки викликають не настільки сильну реакцію організму