Субота, 23 Листопада

Підшлункова залоза розташована за шлунком на задній черевній стінці. Це маленький орган — він точно не більший за вашу долоню. Однак саме підшлункова залоза відповідає за вироблення гормонів, що регулюють рівень цукру в крові, і апетит, допомагає ШКТ перетравлювати їжу, розщеплюючи цукор та різні ферменти.

Наша підшлункова боліє рідко, але влучно: коли у людини починаються проблеми з цим органом, то вона відчуває найсильніший дискомфорт. Вона страждає від сильного болю, нудоти, блювання, спазмів у верхній частині живота. І біль такий, що без швидкої ніяк не обійтися.

Однак є небезпечна патологія, яка за своєю природою мовчазна — йдеться про рак, причому будь-якого органу. Хвороба може довго не заявляти про себе, причому повільно, але правильно руйнуючи ваш організм.

Зазвичай рак підшлункової залози виявляють на пізніх стадіях: у цьому випадку, на жаль, вже практично неможливо досягти лікування або стійкої ремісії. За статистикою, майже 95% людей із цим діагнозом помирають. Тому так важливо виявити хворобу на ранній стадії. І допомогти вам у цьому може… тромб. Звучить дивно, але виявлений кров’яний потік насправді може врятувати вас від небезпечної патології, кажуть експерти Американської онкологічної спільноти.

Справа в тому, що тромб у нозі або стегні, що з’явився, нерідко утворюється там через гіперкоагуляцію – стан, при якому кров згортається і густіє занадто активно. І саме пухлина підшлункової залози, що розвивається, може спровокувати такі зміни в організмі.

— Іноді першою ознакою того, що людина має рак підшлункової залози, є тромб у великій вені, часто в одній нозі. Згустки утворюються у венах і можуть блокувати кровообіг, — цитує експертів британське видання Express.

За якими ознаками можна розпізнати тромб

  • У вас з’явився набряк на одній нозі;
  • Шкіра навколо болючої ділянки стала гарячішою;
  • З’явилася червона чи потемніла шкіра навколо болючої області;
  • Вени набрякли, вони стали ніби твердішими;
  • Вам неприємно торкатися ураженого місця.

— Важливо розуміти, що наявність тромбу зазвичай не означає, що це рак підшлункової залози. Найчастіше згустки утворюються через зайву вагу, перенесену інфекційну хворобу, проблеми з серцем і судинами, — підсумували експерти.

Exit mobile version