Субота, 23 Листопада

«Блакитні зони» — це регіони планети, де в одному місці сконцентровано найбільше довгожителів — людей, які живуть значно довше за середньостатистичний термін. Це Окінавські острови в Японії, Лома-Лінда в Каліфорнії, острів Нікоя в Коста-Ріці, острови Ікарія в Греції та Сардинія в Італії.

У цих різних п’яти регіонах, безумовно, відрізняються раціони харчування людей, але дослідники з’ясували, що є і дещо спільне — це однакові п’ять звичок, які практикують люди, які доживають до похилого віку. Пов’язані вони як з їжею, а й із загальним підходом до життя.

Правило 80%

Ця звичка їсти, не переїдаючи. І практикують її у кожному із п’яти «блакитних» регіонів. Тобто щоб дожити до глибокої старості, під час сніданку, обіду та вечері потрібно з’їдати стільки, щоб відчути ситість лише на 80%. Простіше кажучи, на одну п’яту залишити шлунок вільним — не забивати його вщент.

Також люди, які вважаються довгожителями, зазвичай їдять увечері дуже мало, і ніколи не перекушують протягом дня.

Менше м’яса (але не відмова)

Люди, які доживають до 100 років, зазвичай найчастіше їдять рослинну їжу. Згідно з даними American Journal of Lifestyle Medicine, довгожителі з «блакитної зони» кладуть у свою тарілку м’ясо (наприклад, яловичину чи свинину) лише чотири-п’ять разів на місяць. Важливо, що повністю від натурального м’яса довгожителі не відмовляються. Білок вони одержують із рослинних продуктів і часто їдять боби, сочевицю та сою.

Більше руху

Як правило, люди, які доживають до глибокої старості, ведуть активний спосіб життя, з’ясували дослідники, які вивчали звички довгожителів із «блакитних зон». Довгожителі їздять велосипедами, багато ходять і не сидять без діла — працюють у саду чи на городі, чи захоплені спортивними іграми, прогулянками на свіжому повітрі.

Обмежити алкоголь

Деяких це може здивувати, але вино нерідко входить до раціону харчування довгожителів. Щоправда, тут є певні нюанси. І на них варто звертати увагу, якщо ви вже потягнулися за штопором. Люди з «блакитних зон», які дожили до старості, п’ють алкоголь у дуже маленьких дозах — не більше келиха. Причому йдеться переважно про натуральне червоне вино.

Також важливо враховувати, що вживання алкоголю сприяє підвищенню холестерину, розвитку діабету та гіпертонії. Так що якщо ви не п’єте алкоголь, краще і не починати. Тож якщо ви не п’єте зовсім, то й починати не варто — довше проживете у доброму здоров’ї.

Баланс у всьому

Багато довгожителів приділяють увагу не лише фізичному здоров’ю, а й дбають про психологічне — багато спілкуються з рідними та друзями, намагаються залишатися у доброму настрої, не засмучуватися та зберігати бадьорість духу.

Один із головних секретів довгожителів — позитивне програмування (цілепокладання) — віра в те, що все буде гаразд.

– Дбаючи про своє здоров’я, не сумнівайтеся, що все з вашим організмом буде гаразд і проживете до 120 років! І тоді саме так і буде

Exit mobile version