Неділя, 19 Травня

Дослідники з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско створили комп’ютерну гру для тренування музичного ритму, яка зненацька покращила пам’ять літніх учасників. Результати опубліковані в журналі PNAS.

У дослідженні взяли участь 47 осіб віком від 60 до 79 років. Одна група грала у музичну ритмічну гру «Rhythmicity», а інша — у пошук слів. 20-хвилинні ігрові сесії учасники влаштовували п’ять днів на тиждень протягом восьми тижнів.

“Rhythmicity” була розроблена разом з барабанщиком Міккі Хартом, який грав у групі “Grateful Dead”. У ній використовувалися візуальні підказки, щоб навчити учасників грати ритм на планшеті. Необхідні темп, складність та точність підлаштовувалися під результати гравців.

Цікаво, що навчання музичному ритму виявилося здатним покращити виконання немузичного завдання. Посттренувальний аналіз проводився за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) під час завдання із запам’ятовування облич невідомих учасникам людей. Ті, хто грав у «Rhythmicity», стали краще впізнавати обличчя через вісім тижнів, а дані ЕЕГ показали підвищену активність у верхній тім’яній частці — області мозку, пов’язаної з короткочасною зоровою пам’яттю.

Дослідники з 2013 року розробляють спеціальні ігри для людей похилого віку: «NeuroRacer» для покращення когнітивних здібностей, «Body-Brain Trainer» для зниження тиску та поліпшення рівноваги та «Labyrinth» для покращення довготривалої пам’яті.

Зниження когнітивних здібностей майже неминуче при старінні, але роботи вчених доводять, що способи підтримувати гостроту нашого розуму є.

Exit mobile version