П’ятниця, 22 Листопада

Тривалий космічний політ змінює заповнені рідиною простору вздовж вен та артерій у головному мозку, згідно з новим дослідженням Орегонського університету здоров’я та науки.

У ході дослідження було вивчено зображення мозку 15 астронавтів до та після тривалої роботи на Міжнародній космічній станції.

Дослідники використовували магнітно-резонансну томографію для вимірювання простору навколо кровоносних судин у мозку астронавтів до їх запуску та одразу після їх повернення. Вони також провели повторні вимірювання МРТ через 1, 3 та 6 місяців після повернення. Зображення космонавтів порівнювалися із зображеннями того ж таки простору в мозку 16 землян.

Порівнюючи знімки до і після, вони виявили збільшення периваскулярних просторів у мозку астронавтів, які вперше потрапили в космос, але не виявили відмінностей між астронавтами, які раніше служили на борту МКС.

“Дослідні астронавти, можливо, досягли якогось гомеостазу”, – сказали автори роботи.

У всіх випадках вчені не виявили проблем із рівновагою або зоровою пам’яттю, які могли б свідчити про неврологічну дефіцит у астронавтів, незважаючи на відмінності, виміряні в периваскулярних просторах їх мозку.

Exit mobile version