Субота, 21 Вересня

Вчені з Дослідницького інституту Скриппса в Сан-Дієго продемонстрували, що у мишей, які зазнавали постійного порушення циркадних ритмів, ракові пухлини виявилися на 68% більшими, ніж у мишей з нормальними ритмами, а також порушилася робота генів, які відповідають за температуру тіла. Дослідження опубліковано в журналі Science Advances.

Раніше дослідження показали, що позмінна робота з порушенням циркадних ритмів асоційована з підвищеним ризиком розвитку раку, проте механізми цього не відомі. Вчені влаштували мишам з раком легень світловий день, початок якого зміщувався кожні 2-3 дні на вісім годин. Порівняно з тваринами, яких помістили в умови 12-годинного світлового дня, їхня пухлина виявилася на 68% більшою.

За допомогою секвенування РНК вони визначили гени, які змінили активність при змінному графіку у мишей. Виявилося, що найсильніше змінювалася активність сімейства генів фактора теплового шоку 1 (HSF1). У кількох дослідженнях було показано, що HSF1 збільшує швидкість утворення пухлин, але з порушенням циркадних ритмів пов’язали його вперше.

Зазвичай температура тіла знижується вночі на один-два градуси. Але якщо немає сну – цього може не відбуватися, що здатне викликати збільшення активності HSF1, вважають автори роботи.

Якщо їх висновки підтвердяться, неінвазивний моніторинг температури тіла допоможе оптимізувати графіки змінних робітників і навіть запобігти раку. Поки невідомо, чи є порушення циркадних ритмів причиною збільшення активності HSF1, чи це лише кореляція.

Exit mobile version