П’ятниця, 22 Листопада

Нью-йоркська компанія тісно співпрацює з Apple, щоб створити інтерфейс «мозок-комп’ютер», який дозволить паралізованим пацієнтам писати текст на своїх iPhone, використовуючи лише свої думки. Це величезний крок вперед для частини індустрії, яка все більше демонструє прогрес, і це може довести, що для того, щоб зв’язати наш мозок із електронікою напряму, не потрібні небезпечні та важкі операції, щоб бути успішним.

Вчені вже багато років шукають способи підключити наш мозок до комп’ютера. Раніше Neuralink Ілона Маска здійснив подібний подвиг, підключивши імплантований пристрій між мозком мавпи та комп’ютером, що дозволило мавпі грати в понг. Але створення інтерфейсу мозок-комп’ютер, який може поєднуватися з розумом людини, небезпечно.

Цьому є кілька причин, головна з яких полягає в тому, що в людський мозок потрібно імплантувати тисячі крихітних електродів, щоб надати пристрою доступ до ваших думок. Це одна з причин того, що інтерфейси «мозок-комп’ютер» намагалися по-справжньому злетіти. Але з цим новим, розробленим для роботи з iPhone, Synchron, здається, трохи просунувся в цій галузі.

На відміну від інших інтерфейсів, інтерфейс Synchron не потребує імплантації безпосередньо в мозок. Є ще певна операція, так, але загалом вона вставляється у верхню частину моторної кори головного мозку через кровоносні судини. Це означає, що процес менш інвазивний, оскільки інтерфейс мозок-комп’ютер не потрібно імплантувати безпосередньо в нервову тканину.

Пристрій, відомий як Synchron Switch, наразі тестують шість осіб. Один із них нещодавно спілкувався з технічним редактором Semafor. Взаємодія була простою, але якщо врахувати, що це стало можливим завдяки простому обдумуванню того, що ви хотіли сказати, можливості, які цей тип технології інтерфейсу «мозок-комп’ютер» може розблокувати, справді здаються безмежними.

Exit mobile version