Неділя, 10 Листопада

Серцево-судинні захворювання все ще залишаються головною причиною смерті як чоловіків, так і жінок. При цьому, за словами доктора Леслі Чо, такі хвороби у 90% випадків виліковні. А ось що вам про них треба знати.

До хвороб серця відносять аритмію, захворювання кровоносних судин, коронарної артерії, вроджені вади серця та ін. Запобігти їх розвитку може кожен. Для цього потрібно лише регулярно займатися спортом, відмовитись від куріння, вживати продукти, що містять мало холестерину та солі. Причому це допоможе навіть у тому випадку, якщо у вас хтось із родичів страждає на серцево-судинні захворювання.

Фахівці розповіли, що про серцеві захворювання людям обов’язково треба знати.

  1. Є причина, чому так багато людей страждають на хвороби серця. Кардіолог і доктор медичних наук Джойс Оен-Сяо каже, що багато хто не знає про те, що у них є фактори ризику цих хвороб, до появи перших проблем зі здоров’ям. Більшість серцевих захворювань виникає через неправильний спосіб життя, що призводить до збільшення ваги, підвищеного тиску, цукрового діабету, високого рівня холестерину.
  2. Серцево-судинні захворювання часто виникають у жінок після менопаузи. Тому медики вважають, що у розвитку хвороб серця певну роль відіграють гормони. Найкращий спосіб запобігти появі цих хвороб – це ведення здорового способу життя.
  3. Існує безліч симптомів, що вказують на хвороби серця. Найчастіше люди при серцевому нападі відчувають тяжкість у передній верхній частині грудної клітки. Ця тяжкість може також поширюватися на шию, горло, плечі, нижню щелепу, верхню частину рук чи верхню частину спини. Більшість людей описує це все навіть не як біль, а як просто дискомфорт. Часто ці ознаки супроводжуються загальним нездужанням, нудотою, підвищеним потовиділенням.

Крім цього, трапляються випадки, коли серце більше не здатне виконувати роботу з підтримки нормального кров’яного тиску та припливу крові до тіла. При цьому людина відчуватиме слабкість або може навіть знепритомніти.

Також є симптоми, пов’язані із порушенням серцевого ритму. В даному випадку люди скаржаться на прискорений пульс або запаморочення.

  1. Є загальні ознаки серцево-судинних захворювань. Усього їх п’ять. Це задишка, біль або відчуття тиску в грудях, прискорений пульс, запаморочення або переднепритомний стан, стомлюваність при фізичному навантаженні.
  2. Спосіб життя впливає на ймовірність розвитку хвороб серця та знижує ризик їх появи. Значно зменшить ймовірність розвитку цих захворювань середземноморська дієта. Вона включає овочі, фрукти, м’ясо і рибу, горіхи/насіння, цільнозернові продукти. Крім того, важливо підтримувати здорову вагу: у цьому може допомогти харчування та регулярні аеробні вправи. Рекомендується виконувати на день такі вправи протягом 30 хвилин.
Exit mobile version