Четвер, 19 Вересня

Рак молочної залози у чоловіків розвивається у 100 разів рідше, ніж у жінок, а чоловіки становлять лише 1% усіх пацієнтів, які постраждали від цієї форми раку. Але при цьому щорічно цей діагноз одержують у середньому 13 тисяч чоловіків. Якщо хвороба була діагностована на ранній стадії, лікування швидше за все буде успішним, але для цього потрібно знати ранні ознаки захворювання та інші важливі факти про рак молочної залози у чоловіків.

Факт №1. У чоловіків теж є молочні залози

Незважаючи на те, що чоловіки не можуть годувати грудьми та виробляти молоко, у них теж є тканини молочної залози. Через низький рівень естрогену тканини не розвиваються так, як у жінок, але їх достатньо для того, щоб могла розвинутися пухлина. При цьому те, що іноді називають “чоловічі груди” – це швидше жирові відкладення, а зовсім не тканини молочної залози, і вони ніяк не впливають на ризик розвитку раку грудей у ​​чоловіків.

Факт № 2. Рак грудей у ​​чоловіків найчастіше діагностується на пізніх стадіях

Жінки часто проходять профілактичні огляди грудей у ​​мамолога, проводять самоогляди, а також роблять УЗД молочних залоз, і тому у них вищі шанси виявити хворобу на ранніх стадіях. Чоловіки ж звертаються до лікаря, тільки виявивши ущільнення в грудях – і як правило, коли це відбувається, хвороба вже доходить до пізнішої стадії.

Факт №3. Рак молочної залози для чоловіків частіше закінчується смертю

Від раку молочної залози чоловіки вмирають удвічі частіше, ніж жінки: так, ця хвороба закінчується смертю для кожної десятої пацієнтки та кожного п’ятого пацієнта. Вся справа в діагностиці: чим раніше виявлено захворювання, тим вищі шанси на сприятливий результат.

Факт № 4. Зайва вага – головний фактор ризику

Імовірність розвитку раку молочної залози сильно пов’язана з рівнем естрогену: у чоловіків з вищим рівнем цього гормону ризик захворіти на РМЗ у 2,5 рази вищий. Жирові клітини підвищують рівень естрогену і у чоловіків, і у жінок, тому зайва вага може стати додатковим фактором ризику.

Факт № 5. Багато чоловіків своєчасно не звертаються до лікаря через сором

Ще одна причина, через яку рак молочної залози у чоловіків діагностується надто пізно – це почуття сорому. Досі багато чоловіків впевнені, що звернення до мамолога – це удар по їх мужності і тому до останнього ігнорують небезпечні симптоми, розраховуючи, що вони якось самі пропадуть. Зрозуміло, що цього найчастіше не відбувається.

Факт № 6. Більшість ущільнень у грудях – доброякісні

Перше, про що ми думаємо, намацавши незвичне ущільнення в грудях – це рак, але, на щастя, здебільшого це не так. Найчастіше їхня поява зумовлена ​​гінекомастією – захворюванням, при якому гормональний дисбаланс спричинює ріст тканин у чоловічих грудях.

Факт № 7. Але звертатися до лікаря варто у будь-якому випадку

Остаточно визначити, чи є ущільнення потенційно небезпечним, може лише лікар. Тому важливо не тільки регулярно самостійно оглядати та пальпувати тканини молочної залози самостійно, але й одразу звертатися до лікаря за найменших підозр.

Факт № 8. Сімейний анамнез раку молочної залози важливий і для чоловіків

Так, якщо у найближчих родичок діагностували рак молочної залози, чоловікам варто бути особливо уважним до свого здоров’я: вони теж потрапляють до групи ризику. Дослідження підтвердили: мутація гена BRCA2 збільшує ризик розвитку раку молочної залози у чоловіка у 50–80 разів.

Факт № 9. Чоловіки теж побоюються видалення молочної залози

Чоловіки, які зіткнулися з раком молочної залози, турбуються про те, як виглядатимуть після видалення молочної залози, не менше ніж жінки. І, на жаль, можуть навіть відмовитись від хірургічного лікування з цієї причини.

Факт № 10. Деяким чоловікам варто регулярно проводити скринінг раку молочної залози

Лікарі рекомендують проходити це дослідження жінкам: після 50 років для всіх і після 40 – для тих, хто має генетичну схильність до цього захворювання. Але тим чоловікам, чиї найближчі родички перенесли це захворювання, лікарі радять регулярно проводити дослідження молочних залоз.

Exit mobile version