Четвер, 19 Вересня

Незважаючи на те, що метод корекції зору за допомогою контактних лінз існує вже дуже давно, міфи, пов’язані з їх носінням, нікуди не поділися. Багато людей, як і раніше, бояться використовувати лінзи в дуже спекотну і, навпаки, морозну погоду. Чи є підстави для цих страхів?

Одні з найпоширеніших «страшилок», що блукають на просторах інтернету, говорять про те, що на контактні лінзи на морозі нібито «стають льодом», розтріскуються і взагалі можуть примерзнути до поверхні ока. Чи є у них хоч частка правди?

Чи може лінза примерзнути до ока

Око людини, як і будь-який інший її орган, добре постачається кров’ю. Навіть у найсильніший мороз температура його поверхні не опускається нижче 35 градусів. Слізна рідина, звісно ж, охолоджується, але й оновлюється дуже часто — приблизно кожні 3-4 секунди, коли людина моргає. На населеній частині планети просто немає таких температур, через які полімер міг би примерзнути до поверхні ока, поки людини жива, так що цей страх можна вважати безпідставним.

Ще в 80-х роках минулого століття вчені спільно з військовими провели експеримент (про нього можна прочитати в медичній базі даних PubMed), встановивши лінзи кроликам і випустивши їх у вольєр зі штучно створеними екстремальними умовами. Тварини були на сильному морозі, на них дув вітер зі снігом та дощем. Контактні лінзи не тріснули, не прилипли до поверхні ока, і жоден кролик не постраждав. 

Чи впливає мороз на роботу контактних лінз

А що щодо якості зору? Згідно з численними дослідженнями, оптичні властивості лінз зберігаються незмінними в умовах навіть дуже сильного холоду. Лише в екстремальних умовах – за морозу нижче -55 градусів – полімерні зв’язки починаються руйнуватися. Носіння контактної оптики не дозволено лише фахівцям, які працюють на Крайній Півночі. Жителям решти регіонів лінзи можна носити будь-якої пори року. 

Носіння контактних лінз узимку навіть корисне: полімер захищає очі від механічних пошкоджень при снігопаді або крижаному дощі.

Ось із чим потрібно бути дійсно обережним, так це зі зволожуючими краплями, якими користуються багато людей для того, щоб око в лінзах не пересихало. Процедуру рекомендується проводити щонайменше за 25-30 хвилин до виходу на вулицю. В іншому випадку очі на морозі можуть почати сильно сльозитися.

Exit mobile version