Субота, 23 Листопада

Чи любите ви салат зі свіжої капусти? Цей такий звичний для нас овоч допомагає зміцнити здоров’я на всіх напрямках. Просто спробуйте їсти такий салат щодня – результат вас приємно здивує.

Захист від раку

Капусту можна зарахувати до антиракових продуктів. Все завдяки сульфорафану у складі. Ця речовина запобігає зростанню пухлин, у тому числі і злоякісних. Крім того, ракові клітини гинуть під впливом сульфорафану.

Користь для фігури та травлення

На цьому корисні властивості капусти не закінчуються. Салат з цього овочу – чудовий варіант для тих, хто хоче схуднути. Свіжий продукт має вкрай низьку калорійність – всього 28 ккал на 100 грамів. Цукру в капусті зовсім мало, а ось клітковини багато, тож салат з неї допоможе налагодити травлення.

Зниження рівня холестерину

Крім того, через велику кількість холіну у складі овоч допомагає нормалізувати жировий обмін. Та й та сама розчинна клітковина допоможе знизити ризик атеросклерозу — є кілька досліджень, які показали: вживання достатньої кількості клітковини знижує ризик серцево-судинних захворювань майже на 25 відсотків.

Зміцнення імунітету

Як розповідають вчені з Гарварда, капуста — чемпіон із вмісту вітаміну С: у порції приблизно половину глибокої тарілки міститься 45 відсотків денної норми. Аскорбінова кислота потрібна для вироблення колагену, міцного імунітету, здорового серця та судин.

Звільнення від набряків

В овочі також багато калію, завдяки цьому такий салат допоможе забути про набряки. Якщо використовувати верхнє листя капусти, то така страва ще й піде на користь репродуктивному здоров’ю та кровотворенню.

Кому капусту не можна

Але навіть у капусти є свої протипоказання. Насамперед йдеться про тих, хто страждає від індивідуальної нестерпності.

Крім того, велика кількість клітковини у складі може піти не на користь деяким людям. Страви з цього овочу можуть спровокувати метеоризм – особливо у дітей. Тому до 2 років сиру капусту краще взагалі дитині не давати.

Ось ще кілька діагнозів, за яких варто відмовитися від капустяного салату:

  • Гастрит із підвищеною кислотністю;
  • Ентерит;
  • Коліт;
  • Діарея;
  • Синдром роздратованого кишечника;
  • Гострий період інфаркту міокарда.
Exit mobile version