Він не входить до рідкісних дорогих делікатесів, але став символом добробуту та витонченості, про що красномовно свідчить фраза «все буде в шоколаді». Шоколад… Варто тільки нашому нюху вловити дивовижні нотки цього десерту, як усі неприємності випаровуються, а ми – у «нірвані».
Цікаві факти
Бельгійські вчені вивчали зміну обсягів продажу у книгарнях: запах шоколаду допомагав продаватися любовним романам.
Опитування громадської думки серед жінок з Франції та Великої Британії розповіло про те, що інтимна близькість не витримує жодної конкуренції (як задоволення) порівняно з насолодою смакування шоколаду.
Користь шоколаду
- Позитивно впливає на серце, знижуючи кількість шкідливого холестерину.
- За рахунок теоброміну він розширює судини і знижує артеріальний тиск, тому в помірних дозах він корисний для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання.
- Допомагає роботі мозку, покращуючи протікання розумових процесів та сприяючи підвищенню концентрації під час вирішення інтелектуальних завдань.
- Покращує настрій (завдяки тому ж теоброміну). Коли ласуємо ним, у нашому організмі виробляється серотонін – гормон, що впливає на центральну нервову систему, викликаючи стан ейфорії.
- Допомагає зменшити кашель, тому що теобромін – це речовина, яка є лікарським препаратом; повільно розсмоктуючи пару квадратиків, можна перемогти біль у горлі та кашель.
- Допомагає зміцнити імунітет.
- У ньому містяться природні речовини кофеїн та теобромін – стимулятори, які допомагають подолати втому.
- У невеликих кількостях благотворно впливає на розумові здібності дітей.
- Допомагає зберегти молодість та красу: 1 плитка на тиждень омолоджує організм (завдяки вмісту антиоксидантів у какао-бобах).
- Ця насолода перешкоджає утворенню карієсу, має антибактеріальну дію і не дає накопичуватися зубному нальоту (але зуби все ж таки потрібно чистити).
Шкода шоколаду
- Сприяє збільшенню ваги, тому що цей продукт дуже калорійний (його поживна цінність – 400-500 ккал на 100 гр десерту).
- У людей похилого віку вживання великої кількості ласощів негативно впливає на кісткову тканину і може викликати остеопороз.
- Шоколад, який вживається ввечері, може впливати на нервову систему, що може призвести до безсоння.
- Любителям цього десерту він шкідливий у період загострення хвороб ШКТ та цукрового діабету.
- Його вживання ускладнить життя ласунам з млявим кишечником, схильним до запорів.
- При загостренні гастриту, виразкової хвороби та холециститу від шоколаду треба утриматися протягом кількох тижнів. А при загострених захворюваннях підшлункової залози – місяць, а то й два.
На замітку. Шоколад – продукт, що швидко вбирає сторонні запахи, тому класти його потрібно подалі від прянощів, спецій та парфумерії. Про це мають пам’ятати любительки носити шоколадку у сумочці.
100-125 гр. шоколаду містять більше кофеїну, ніж чашка розчинної кави.
Для гурманів: поєднання шоколаду з напоями
- Для сердечників корисний шоколад із чаєм: подвійна доза флавоноїдів (вони містяться в обох продуктах) перешкоджає утворенню тромбів, сприятливо впливає на судини, а отже, і на стан серця.
- Поєднання червоного сухого вина з чорним шоколадом (з 80%-відсотковим вмістом какао-бобів) – лідер серед дуетів алкоголь-десерт.
- Молочний шоколад «дружить» із білими винами типу рислінг.
- Дивне, але кумедне поєднання – шоколад із фруктами та спеціями (особливо з перцем) та темним пивом.
- Класична подача всіх видів шоколаду – до несолодкої кави. Але можна отримати феєрверк смаку, здатний здивувати будь-якого гурмана. Для цього потрібно занурити на дно чашки пару часточок розплавленого десерту, а вже зверху можна наливати напій, що бадьорить.