Субота, 23 Листопада

Надмірне вживання алкоголю шкодить вашому здоров’ю – це факт, про який не втомлюються нагадувати лікарі. Так, доведено, що спиртне у великих кількостях може спричинити інсульт — причому будь-якого типу, а також підвищення внутрішньочерепного тиску. Ризики зростають суттєво. Про це йдеться в ірландському дослідженні, опублікованому в журналі Neurology, що рецензується. Йдеться про вживання на тиждень понад 14 порцій алкоголю для жінок та понад 21 — для чоловіків. Порція – 10 г спирту (келих вина).

— Вживання алкоголю у великих кількостях може спричинити загальні зміни у структурі мозку, перекрити кровотік, що й призведе до інсульту, стверджують вчені.

Але як впливають на наш організм регулярне, але помірне вживання? Наприклад, як у кіно – вечеря з келихом вина, це шкідливо чи ні?

Ви погано спатимете

— Це поширена помилка, що алкоголь допомагає заснути, але насправді спиртне — це справжнісінький депресант, і воно цілком здатне порушити ваш сон, — вважає дієтолог, автор книг про харчування Тобі Амідор.

Якщо ви все ж таки не готові відмовитися від келиха вина за вечерею, варто випивати його не менше ніж за дві години до сну. Інакше вранці ви відчуєте повною мірою негативний вплив навіть помірної кількості спиртного на свій організм – прокинетеся розбитим та втомленим.

Ви отримаєте додаткові калорії

Багато залежить від того, якому вину ви віддаєте перевагу — червоне трохи калорійніше білого. В одному келиху (150 мл) сухого вина близько 100-125 ккал. Середня калорійність напівсолодкого вина дещо вища, ніж у сухого, навіть за однакової міцності, через доданий цукор — уже 150-200 ккал у келиху. Це рівноцінно половинці солодкого батончика.

А тепер порахуйте, скільки додаткових калорій ви отримаєте за місяць? Цифри вас вразять! Це понад 3 тисячі калорій — лише за рахунок одного келиха сухого вина на день!

Також вино, як і будь-який алкоголь, провокує посилення апетиту. Ви можете з’їсти більше, ніж збиралися, лише тому, що випили всього один келих вина.

Ви нашкодите серцю

— Є думка, що сполуки у білому та червоному вині мають кардіозахисний ефект, але досліджень на цю тему не так багато, тому не варто ставитись до вина як до засобу профілактики серцевих недуг. Більше користі серцю принесе відмова від алкоголю, вважає Тобі Амідор.

З’явиться головний біль

Танін, який є у вині, може стати причиною сильного головного болю. Також червоне вино здатне викликати ПАР (псевдоалергічну реакцію) — це відбувається через чутливість до сульфітів та фенольних сполук. Зазвичай люди у дорослому віці вже знають про таку свою особливість і уникають вживання червоного вина.

Постраждає печінка

Прийом невеликої дози алкоголю щодня позначається на здоров’ї набагато гірше, ніж нерегулярне вживання алкоголю у середніх дозах. Особливо страждає печінка. Якщо ви часто п’єте, хронічна інтоксикація печінки не дає органу можливості регенерувати, відновлюватися. Через етиловий спирт гинуть клітини гепатоцити, що становлять 85% печінки, відбувається накопичення токсинів. В результаті розпаду алкоголю розвиваються запальні реакції, відбувається заміщення клітин печінки жировою тканиною та орган збільшується у розмірах.

У вас може розвинутись залежність

Келих вина щовечора може з часом вилитися у звичку випивати й у значно більших кількостях. Чому б не підлити ще з пляшки, якщо вона все одно вже відкрита?

Залежність від спиртного може розвинутися непомітно, і ви навіть не відразу усвідомите, що «підсіли» на алкоголь і, зайшовши в магазин за молоком, не помітите, як опинитеся у винному відділі.

Шлях до залежності у кожного свій, незалежно від статі, але є спільні особливості. Чоловіки частіше починають зловживати алкоголем несвідомо і в більш ранньому віці до 25 років. Жінки, навпаки, цілком усвідомлено і трохи згодом — після 25 років. Для того, щоб «заробити» алкоголізм 2-ї стадії, чоловікові потрібно в середньому 15-16 років зловживань, жінці – 9-10 років.

Exit mobile version