Середа, 9 Квітня

Оригінальність форми та цілющі властивості горіха кеш’ю привернули увагу споживачів. Якщо раніше горіх кеш’ю практично не вживався, то сьогодні він продається в кожному супермаркеті, додається в кондитерські вироби і активно застосовується в косметології.

Горіх кеш’ю вирощується в Індії та Південній Америці, хоча останній регіон і вважається батьківщиною цього горіха, свою подорож світом він почав з Бразилії. Кеш’ю чудово транспортуються, тому приїжджає до інших країн у чудовому вигляді. 

Як правило, горіхи продаються обробленими – це пов’язано з отруйною перетинкою, олія якої викликає опіки. Тому недосвідчена людина не зможе правильно обробити горіх кеш’ю – цим займаються фахівці.

Калорійність кеш’ю

Калорійність кеш’ю становить приблизно 600 ккал у 100 грамах, тому цей продукт відноситься до високопоживної їжі.

В принципі, цим і обумовлено його застосування в їжу людьми з явно вираженою дистрофією, анемією та іншими захворюваннями, які виникають через недостатньо калорійне харчування.

Корисні властивості горіхів

Які ж корисні властивості має горіх кеш’ю? Їх достатньо, втім, як і у всіх горіхах, які вживаються в їжу та використовуються у косметологічних цілях. За своєю жирністю кеш’ю набагато поступаються волоському горіху, хоча при вживанні явно відчувається маслянистий ніжний смак.

До складу горіхів кеш’ю входять як ненасичені, так і насичені жирні кислоти, харчові волокна та натуральна сахароза, яка практично нешкідлива для людського організму. Є в горіхах кеш’ю вуглеводи, білки та жири.

Серед вітамінів, що входять до складу кеш’ю, слід зазначити групу В, яка дуже корисна для жіночого організму, вітамін Е та РР. 

Цинк та мідь, кальцій та натрій, марганець та калій, залізо та селен – це ті мінерали, які отримує організм при вживанні горіхів кеш’ю . 

Ненасичені жирні кислоти сприяють нормалізації холестерину в крові, тому, якщо ви прийматимете горіхи кеш’ю, то ваша кров завжди буде очищена від шкідливої ​​речовини – холестерину. 

Сприятливо впливають жирні ненасичені кислоти і на клітини мозку, для цілісності оболонок яких потрібні саме рослинні жирні компоненти.

Користь та шкода горіхів кеш’ю

Вживаючи в їжу горіхи кеш’ю, людина сприяє природному очищенню зубів від бактерій, тому що в цих горіхах містяться компоненти, що вбивають зубні мікроби. 

Однак це зовсім не означає, що ви не повинні чистити зуби. В Африці пасту, виготовлену з товчених горіхів кеш’ю та меду, використовують для лікування хворих зубів та ясен, змащуючи нею порожнину рота.

Вітамін Е, що міститься в цих екзотичних горіхах, сприятливо впливає на репродуктивну систему чоловіків та жінок, стан шкіри. 

Для пацієнтів, які звертаються до дерматологів із проблемами псоріазу та екземи, рекомендується вживати в їжу кеш’ю.

Шкаралупа, з якої готують відвар, лікує бородавки, тріщини шкіри і дерматити. Якщо ви прагнете зміцнення свого імунітету, то регулярно вживайте кеш’ю, тим більше, що його дієтичні характеристики дозволяють їсти горіх як людям із зайвою вагою, так і з недостатньою.

Горіховий відвар і горіхи використовуються при бронхітах і запаленнях легень, при різних вірусних захворюваннях і астмі, тому що горіхи мають тонізуючі та стимулюючі, антисептичні та антимікробні властивості. 

Велике значення горіхи кеш’ю мають у здоровому харчуванні людей похилого віку, оскільки вони підтримують у нормі судини та серце. Можуть вживатися в їжу людьми, які страждають на цукровий діабет.

Не рекомендується використовувати в їжу кеш’ю тим людям, у яких спостерігаються ниркові захворювання. Обмежити споживання кеш’ю мають люди з остеопорозом. 

Це пов’язано з досить високою концентрацією в кеш’ю оксалатів – ці речовини при великому накопиченні в організмі кристалізуються та погіршують засвоюваність кальцію.

Exit mobile version