П’ятниця, 22 Листопада

Давно в суспільство ведеться диспут щодо того, що корисніше для здоров’я: сьомга чи оселедець? Для початку подивимося, в чому корисність сьомги, що називається «королівським лососем».

Експерти зазначають, що вона, як і будь-яка інша жирна риба, відрізняється наявністю важливих для організму людини омега-3 кислот. Останні зміцнюють стінки судин та знижують ризик виникнення серцево-судинних захворювань.

Чому не рекомендується смаження

Достатньо всього 2-3 порції цієї риби на тиждень для забезпечення організму необхідними йому жирними кислотами. Експерти звертають увагу: при смаженні сьомга може втратити до 70% своїх корисних речовин. Тому для збереження максимальної їх кількості рекомендується цю рибу запікати, варити або готувати на парі.

Оселедець

Оселедець більш доступний для гаманців більшості, але при цьому не менш корисний для організму. Всі свої корисні властивості він зберігає при заморожуванні відразу після вилову. Зберігає корисні властивості риба і при консервації, але при пряному посолі містить велику кількість солі.

Недоліки та переваги

З цієї причини в організмі людини, що вживала такий оселедець, може затримуватися рідина і утворюватися набряки. І зовсім рекомендується відмовитися від неї людям, які мають проблеми із серцем або за наявності у них підвищеного артеріального тиску.

Водночас жирність у оселедця приблизно така ж, як у сьомги, а омега-кислот навіть більше. Крім того, оселедець рясніє вітаміном D і мікроелементом селеном, які підтримують нормальне функціонування імунної системи.

Вітаміни та амінокислоти

А ще оселедець – це джерело йоду, фосфору, вітаміну Е та вітамінів групи В. Як і в червоній рибі, в ній є легкозасвоюваний білок. Плюс до всього – наявність корисних для організму амінокислот, які знижують рівень холестерину та рівень цукру в крові. Також вони сприяють виробленню гормонів щастя і сну, стимулюють відновлення кісток після травм, виконують ряд інших не менш корисних функцій.

Exit mobile version