П’ятниця, 27 Вересня

Ерозія шийки матки — це захворювання, що характеризується пошкодженням слизової оболонки матки. Воно може бути спричинене гормональними збоями, запальними процесами, інфекціями, травмами, генетичною схильністю та іншими факторами.

Сьогодні ми розкажемо, що не можна робити при ерозії шийки матки, а також які методи лікування цього стану пропонує сучасна медицина.

Як запобігти ускладненням при ерозії шийки матки

Є декілька важливих правил для пацієнток, у яких діагностована ерозія шийки матки:

  1. Не можна вести статеве життя. Статевий контакт так чи інакше буде призводити до пошкодження епітелію, може викликати кровотечі та підвищувати ймовірність інфекції. Від статевого життя варто відмовитися не лише при наявності захворювання, але й впродовж 4-6 тижнів після лікування.
  2. Не можна використовувати тампони, свічки, гелі та інші засоби для інтимної гігієни. Все це може подразнювати слизову оболонку, а також змінювати рівень pH. До того ж у таких засобах можуть міститися алергени, консерванти, ароматизатори або інші хімічні речовини, здатні викликати запалення, свербіж, печіння або інфекцію.
  3. Не можна приймати гарячу ванну, відвідувати сауну та басейн. Гаряча вода та й загалом висока температура можуть спричинити перегрівання, розширення судин та підвищення кровотоку до шийки матки, що своєю чергою призводить до запалення та кровотечі. В воді ж басейну можуть міститися бактерії, грибки або хлор, які здатні потрапити на пошкоджену слизову оболонку і спровокувати ускладнення. 
  4. Не можна вживати алкоголь, палити та приймати гормональні препарати. Алкоголь, куріння або прийом гормональних препаратів можуть негативно впливати на процес загоєння шийки матки. А гормональні препарати здатні змінювати гормональний баланс та впливати на ріст та функціонування епітелію шийки матки, що може призвести до рецидиву або ускладнення ерозії.
  5. Не можна займатися важкою фізичною активністю. Фізичне навантаження може спричинити надмірне напруження, тиск або травмування шийки матки, що призводить до кровотечі, запалення або інфекції. 

Сучасні методи лікування ерозійних процесів

Наразі використовуються наступні методи лікування ерозії:

  1. Кріодеструкція — метод лікування за допомогою рідкого азоту, що призводить до обмерзання та відмирання епітелію. Процедура триває всього 10-15 хвилин та не потребує загальної анестезії. 
  2. Діатермоелектрокоагуляція (ДЕК) — метод лікування за допомогою струму високої частоти. Процедура триває трохи довше — 20-30 хвилин. Загальна анестезія також здебільшого не потрібна.
  3. Радіохвильова терапія — метод лікування за допомогою радіохвиль, які створюють високотемпературне поле, що своєю чергою призводить до коагуляції та некрозу епітелію. Процедура триває 20-30 хвилин й в деяких випадках потребує загальної анестезії.

Вибір методу лікування залежить від багатьох факторів, таких як вид, розмір ерозії шийки матки, стан здоровʼя та індивідуальні особливості жінки. Тому це питання необхідно обговорювати безпосередньо з лікарем.

Додамо також, що після процедури період відновлення триває в середньому 4-6 тижнів. Під час реабілітації необхідно дотримуватися тих самих правил, що ми назвали вище, а також прислухатися до порад лікаря.

Exit mobile version