Вівторок, 24 Вересня

Підвищена температура буває різною. Але і при 37,7 ° С, і при 39 ° С можна почуватися погано. У такій ситуації головне — не погіршити стан неправильними «народними засобами» та не нашкодити собі ще більше. Розповідаємо, чого не варто робити, якщо у вас піднялася температура.

Збивати температуру, якщо вона нижче 38,5 ° С

Жар – це захисна система організму, реакція на запалення чи інші патології. Не варто перешкоджати налагодженим процесам – не збивайте температуру, якщо вона не піднялася вище за 38,5°С. Невеликий жар не нашкодить організму, лише виконає своє завдання. Збивати його варто лише у крайніх випадках, коли підвищена температура загрожує життю.

Намагатися зігріти організм ще більше

Не можна давати додаткове тепло та прогрівання організму: гірчичники, банки, гарячий душ, компреси на спиртовій основі, алкоголь. Все це сприяє підняттю і так підвищеної температури. Також не варто перебувати в спекотному приміщенні або під палючим сонцем.

Обмежувати споживання води

Не можна шкодувати організму додаткової рідини. При підвищенні температури вода виводиться швидше, у тому числі з потом. Тому дуже важливо своєчасно відновлювати водний баланс. Бажано пити воду з електролітами, щоб контролювати рівень солей в організмі — підійде слаболужна вода без газу.

Їсти все поспіль

При підвищеній температурі не можна вживати багато цукру та молочних продуктів. Вони можуть посилити запалення в організмі та посилити жар. Солодощі та кава з молоком краще відкласти до кращих часів.

Відмовлятися від холодних компресів

Не варто боятись холодних компресів на лоб — це проекція центру терморегуляції в головному мозку. Такий спосіб допоможе трохи збити температуру без медикаментів.

Exit mobile version