Банани за кількістю продажів у всьому світі займають 4 місце. Це надзвичайно корисний продукт, що вирощується більш ніж у 100 географічних точках світу. Фрукт вважається доступним і використовується в кулінарії для приготування сотень напоїв і десертів. Але що буде з організмом, якщо його вживатиме щодня?
Підтримка рівня калію в організмі
Калій забезпечує якісне функціонування організму на клітинному рівні, регулює тиск та контролює рівень інсуліну. Підтримка необхідного рівня елемента зміцнює імунітет, знижуючи ризик смертності різних хвороб на 25%. За добу доросла людина повинна отримувати до 4500 мг калію. Один плід фрукта містить до 450 мг, що вважається вельми гідним показником. При збалансованому харчуванні на день можна з’їдати 2-3 банани та отримувати добову норму елемента.
Збільшення фізичної витривалості
Спортсмени знають, наскільки важливими є вуглеводи в харчуванні при тренуваннях. Вони допомагають організму бути витривалішими і швидше відновлюватися. Кращий у питанні засвоюваності вуглевод це цукор у будь-якій його формі: фруктоза, сахароза та глюкоза, що містяться у спортивних напоях. Проте вчені почали шукати здорову альтернативу вуглеводу і зазначили, що банан, з’їдений через 30 хвилин після активного заняття, допомагає зняти втому, швидше відновити м’язи.
Позитивний вплив на настрій
У складі бананів міститься речовина триптофан. Це форма амінокислоти, здатна трансформуватися в серотонін, який є нейромедіатором гарного настрою. Один плід це гарантований спосіб підняття емоційного фону та почуття радості.
Підтримка кров’яного тиску
Вважається, що за нормалізацію кров’яного тиску відповідальний натрій. Це помилка, оскільки натрій неспроможний працювати без калію, яким багаті жовті плоди. Люди, які страждають на підвищений тиск, щодня підтримують рівень калію в крові на належному рівні, відзначають погане самопочуття вкрай рідко.
Зміцнення серцево-судинної системи
Високий рівень калію при оптимально низькому значенні натрію це проста та важлива профілактика хвороб серця та судин. За даними клінічних досліджень, калій з 2-3 плодів банана, з’їдених протягом дня, здатний знижувати можливість розвитку ішемічної хвороби на 45%. Варто зазначити, що аналогічну профілактику можна проводити з суперфудом авокадо.
Нормалізація роботи ШКТ
Сьогодні, незважаючи на активний розвиток способів лікування розладів травлення, лікарі продовжують радити своїм пацієнтам їсти якнайбільше яблучного пюре, рису, цільнозернового хліба та бананів. Фрукт легко та майже повноцінно засвоюється, чого не можна сказати про інші види корисної їжі. Більше того, клітковина у бананах делікатно впливає на кишечник, змушуючи його працювати збалансовано.
Банани це доступний і максимально корисний фрукт, що позитивно впливає на здоров’я людини. Але слід пам’ятати про добову норму, щоб не нашкодити травленню.