Субота, 23 Листопада

Гречана крупа – незамінний продукт у раціоні кожної людини, яка дбає про довголіття, здоровий стан тіла, його стрункість. У гречки маса найцінніших властивостей, чудовий насичений смак та унікальний за своїм впливом на організм склад.

Вчені протягом багатьох століть вивчають гречане насіння і постійно виявляють все нові і нові корисні властивості цієї дивовижної рослини.

У складі гречі безліч важливих для людини речовин, деякі – унікальні. Наприклад, такі складові білка, як аргінін та лізин. Саме вони дозволяють прирівняти поживну цінність зерен гречки до м’яса. Жирів у продукті практично немає, а головне багатство у вітамінах В9, В6 та В1, ненасичених жирних кислотах, амінокислотах, вітамінах Е та К, А.

Є багато корисної для травної системи клітковини. І найширший комплекс мікроелементів. Велику частку серед них займає залізо, калій, кремній, цинк, фтор, марганець, хром. У зернах також було виявлено кобальт, йод, нікель, молібден і навіть титан.

Часте вживання різних страв із цінних зерен сприяє зміцненню серцевого м’яза та покращенню проникності мікросудин. Жінкам особливо рекомендована каша з гречі для полегшення болю та неприємних симптомів під час місячних.

Стабілізує гормональний фон та покращує стан греча на етапі клімаксу. Крупа здатна підвищувати настрій та усувати млявість та стрес.

Гречаний раціон – це найкоротший шлях до міцних і красивих нігтів, чистої та рівної шкіри, густого волосся і пильного зору. Якщо хтось страждає на напади гіпертонії, вживання гречки вирівняє ситуацію. Медики наказують готувати страви з крупи хворим на варикоз, атеросклероз. З’їдена з ранку гречана каша відмінно впорається з набряклістю, додасть бадьорості.

Оскільки крупа багата на магній і фолієву кислоту, то вона корисна у разі боротьби з різного роду нервовими розладами, безсонням. А ще продукт – головний ворог анемії, від якої нерідко страждають діти та вагітні. Для них греча – важлива складова щоденного меню.

При найбагатшому наборі корисних вітамінів, кислот та інших елементів калорійність гречки відносно невисока – на 100 г продукту 315 ккал. З урахуванням перерахованих корисних властивостей і такої енергетичної цінності корисна крупа увійшла до лідерів серед дієтичних продуктів.

Ожиріння, діабет, високий холестерин – такі проблеми легко вирішуються за допомогою популярної гречаної дієти. Причому без шкоди для загального стану можна дотримуватись її щадних варіацій тижнями.

Головне правило – вживати низькокалорійний та поживний продукт у відвареному, але природному вигляді. Іншими словами, без присутності у страві жирів (олії, сметани, соусів, майонезу), м’ясних продуктів.

У деяких варіантах дієти допускається приправляти кашу городними травами (укропом або кінзою). Але ні цукру-меду, ні солі та гострих приправ не можна! У компанію до гречаної каші приєднують одновідсоткову ряжанку або кефір, негазовану мінеральну воду, трав’яний чай. Їдять скромними порціями, але до 5-6 разів протягом розвантажувального дня чи кожної доби дієти. Готувати краще з вечора. Можна зварити крупу в мультиварці, тоді за смаком вона не буде схожа на нудну страву.

А найпоширеніший спосіб приготування корисної гречки такий: 200 грамів зерен заливають 2,5-3 звичайними склянками води, що тільки скипіла.

Керамічний посуд або товстостінну каструлю щільно укутують і поміщають на ніч під шубу з ковдр або вовняних речей.

Вранці чудова їжа, яка подарує організму здоров’я, енергію та настрій, готова. До речі, схуднення на гречці визнано одним із найрезультативніших – від восьми до десяти кіло можна «спалити» за тиждень гречаної дієти. Але навіть одного дня такого розвантаження на тиждень буде достатньо, щоб тримати вагу під контролем.

Exit mobile version