П’ятниця, 22 Листопада

Ті, хто живе у неіндустріальних суспільствах, майже не стикаються з прищами. Як не дивно, однією з причин цього є те, що душ вони приймають не так часто, як ми.

У сучасному світі в розвинених країнах вугровий висип зустрічається у 50% людей віком 26 років і більше. При цьому у жителів неіндустріальних країн його майже не буває. Крім того, відомо, що з 1990 року по теперішній час поширеність прищів збільшилася десь на 48%. Є кілька причин, чому так відбувається.

  1. Харчування. Народи, у яких майже немає висипу вугрів, зазвичай їдять не так багато простих цукрів і рафінованих вуглеводів. Ці речовини сприяють підвищенню показників інсуліну і не містять клітковини. Хоча після аналізу наукових даних зв’язку між акне та особливостями харчування експерти не виявили.
  2. Фізичне навантаження. Все ж таки у нас фізичного навантаження не так багато. Хоча науково зв’язок із прищами довести не вдалося, відомо, що регулярні заняття спортом зменшують запалення, знижують рівень стресу, збільшують приплив крові до шкіри. Все це може знижувати ризик появи акне.
  3. Сонячне світло. Люди, які проживають у розвинених країнах, рідше перебувають на сонці і отримують менше вітаміну D. А завдяки цьому вітаміну швидше гояться рани та зменшується запалення. Дослідження 2016 показало, що люди з прищами в 2,5 рази частіше мають нестачу вітаміну D, ніж ті, у кого акне не буває.
  4. Стрес. Через часту дію стресу може постраждати шкіра. Пов’язано це з тим, що стрес здатний порушити баланс гормонів в організмі та послабити імунітет.
  5. Душ. Є ймовірність, що засоби гігієни, надто ретельне миття тіла мочалкою порушують баланс мікрофлори шкіри.
  6. Забруднене повітря. Стан шкіри може погіршитись через вплив на організм діоксиду азоту та інших речовин, що забруднюють атмосферу. Зокрема, це може загострити запальну форму акне.
Exit mobile version