Субота, 21 Вересня

Напевно, ви бачили на продуктах напис на кшталт «Без ГМО!». Ця абревіатура розшифровується як “генетично модифікований організм”. Які тільки легенди про них не поширюють: мовляв, викликає така їжа найстрашніші хвороби! Причому прихильники «теорій змови» можуть стверджувати, що мають на руках дослідження вчених, які вже давно розкрили підступну змову щодо умертвіння людства за допомогою «хімозної» та отруєної картоплі. Але чи такі небезпечні продукти з ГМО насправді?

Через шлунок ДНК не змінюють

Чи впливає споживання генетично модифікованих продуктів (ГМО) на розвиток раку? Генетично модифіковані організми — це організми, до генетичного матеріалу яких штучно було внесено зміни — їм було передано гени з інших організмів. Це потрібно, якщо ми хочемо змінити властивості рослини чи тварини, поліпшити їх.

Однак немає такого генетично модифікованого організму, який міг би через систему травлення людини змінити його ДНК. Такий механізм передачі генів неможливий.

Пацюкова помилка

Тож звідки ж узявся міф про небезпеку ГМО? Вся справа в одному невдалому дослідженні:

У 2012 році було опубліковано результати дворічного дослідження французьких вчених, у якому вивчався вплив ГМО на розвиток пухлин у щурів. Дослідники поділили тварин на три групи. В одній щурів годували генетично модифікованою кукурудзою, в другій — кукурудзою, яку обробляли гербіцидами, а в третій групі щури їли звичайну кукурудзу.

Через 2 роки більшість тварин із перших двох груп захворіли на онкологічні захворювання. У третій групі захворіла лише третина щурів. Результати дослідження викликали резонанс у всьому світі.

Проте експерти з різних країн ставили запитання та залишали коментарі до дослідження. У вчених були сумніви щодо достовірності описаних висновків, правильної організації досвіду. Також авторів французького дослідження звинуватили у шахрайстві. У результаті публікацію було відкликано.

Перш ніж представити товар ринку, ведуться багаторічні дослідження з безпеки та якості. За останні 20 років не вдалося зібрати переконливих доказів, що ГМО може спричинити рак. Уникнення ГМО не призведе ні до зменшення, ні збільшення кількості виникнення онкологічних захворювань.

Хитрість маркетологів — і лише

Як зазначають експерти, написи на етикетках «Не містить ГМО» — це просто маркетинговий хід. Іноді її розміщують навіть там, де ГМО спочатку не може бути, наприклад, на пляшках з водою або мішках солі.

Насправді генно-модифікованих продуктів на полицях магазинів не так багато. І за зовнішніми ознаками ви взагалі ніяк не вгадаєте, чи є в умовній картоплі ГМО чи ні.

Всі суперечки навколо ГМО ігнорують простий факт – гени є абсолютно у всього живого, у всіх вони змінюються, кожна зміна робить внесок у його модифікацію. Мутації неминучі — без них не було б ні еволюції, ні генетичної різноманітності видів.

Exit mobile version