Четвер, 28 Листопада

Пробіотики можна отримати з йогуртів та ферментованих продуктів, пребіотики – з вівса, горіхів, бобових. А що щодо постбіотиків?

Постбіотики власними собою є побічні продукти мікробіоти кишечника. Тобто ці речовини утворюються в організмі після перетравлення пребіотичних та пробіотичних продуктів. Як приклади постбіотиків можна навести коротколанцюгові жирні кислоти, масляну кислоту, оцтову кислоту, пропіонову кислоту. У цілому постбіотичні молекули грають значну роль у стані мікробіоти кишечника.

Але все ж таки не всі постбіотики позитивно впливають на організм. Один із видів пробіотиків – жовчні кислоти. Вони виробляються, коли людина їсть занадто багато жирної їжі. Також ці кислоти пов’язують із раком товстої кишки та із запаленням. До такого стану може призвести дієта, до якої входить багато білка та мало вуглеводів.

Недавній огляд показав, що жирні кислоти з коротким ланцюгом, особливо масляна кислота, може позитивно вплинути на клітини раку молочної залози та колоректального раку. У людей з раком рівень цих коротколанцюгових жирних кислот у кишечнику виявляється нижчим, ніж у здорових.

Якщо ви хочете, щоб у вашому кишечнику було більше коротколанцюгових жирних кислот, вам потрібно їсти більше харчових волокон (клітковини). Фахівці відзначають, що жінки повинні отримувати як мінімум 25 г клітковини на день, а чоловіки – 30 г. У цьому допоможуть фрукти, овочі, бобові, цільнозерновий хліб, горіхи, насіння.

Exit mobile version