Неділя, 29 Вересня

Інакше подібний стан називається хворобою Вілліса-Екбома. Часто пацієнти при цьому скаржаться на неприємні відчуття в ногах, що нагадують повзання по тілу комах. Є в даний час і способи позбавлення цього синдрому.

Відкритий був синдром неспокійних ніг у XX столітті шведським лікарем Карлом-Акселем Екбомом. 1995 року цей синдром Міжнародна група з вивчення синдрому неспокійних ніг перейменувала – назвала хворобою Вілліса-Екбома.

Дослідження показують, що такий стан спостерігається у 2,5% людей у ​​світі. Жінки з ним стикаються вдвічі частіше, ніж чоловіки. Крім того, насправді синдром неспокійних ніг може передаватися у спадок.

При синдромі неспокійних ніг людина може спати погано або мати труднощі із засинанням. Через це у нього порушується концентрація уваги, знижується рівень енергії, погіршуються когнітивні здібності, підвищується ризик серцево-судинних захворювань. Щодо власне симптомів, то всі їх описують по-різному. Для когось це печіння, для когось – наче ворушіння чогось під шкірою тощо. Супроводжується все прагненням людини ворушити ногами, витягувати їх, масажувати, ходити по квартирі та ін.

А ще буває вторинний та первинний синдром. Первинний виникає до 45 років як окреме захворювання, вторинний – після 50 років разом з іншими розладами (наприклад, при цукровому діабеті, нестачі вітаміну В12, магнію, алкоголізмі).

Якщо говорити про лікування, то автор статті перераховує нелікарські форми. Це фізичне навантаження (помірне), дотримання режиму сну, фізіотерапевтичні процедури, гарячі ванні для ніг, відмова від куріння, кава, алкоголю та їжі перед сном.

Exit mobile version