З давніх-давен мандарини вважаються новорічним атрибутом серед фруктів. Протягом тривалого часу людина вживає цитрусові, що часто завдає шкоди здоров’ю.
Природні компоненти фрукту
Мандарини славляться вмістом великої кількості вітамінів, клітковини та рослинних сполук. В них знаходяться життєво необхідні мінерали, такі як кремній, кобальт і молібден. Регулярне, але помірне вживання цих цитрусових досить корисне для здоров’я. Також у фруктах є трохи міді, яка виробляє еритроцити, сприяє засвоєнню заліза та транспортуванню кисню до тканин.
Корисні речовини
Клітковина приносить користь для шлунково-кишкового тракту. У природі розрізняють дві форми: розчинну та нерозчинну. У мандаринах міститься розчинна, що формує в органах травлення спеціальний гель, за допомогою якого в кишечник надходить вода і покращуються внутрішні реакції.
Також речовина нормалізує травлення, попереджає розвиток хронічних захворювань та допомагає позбутися зайвої ваги.
У мандарині середнього розміру знаходиться 30% добової норми вітаміну С, що перешкоджає в організмі дефіциту аскорбінової кислоти. Особливо нестачі вітаміну піддаються курці та люди з хронічними хворобами. Вживаючи щодня фрукт, цілком можна насититися необхідною кількістю аскорбінової кислоти.
Також вітаміну С властиві антиоксидантні особливості, що впливають на функціонування імунних клітин і допомагають їм боротися з окисними ушкодженнями організму. Вчені стверджують, що аскорбінова кислота знищує шкідливі мікроби, дуже впливає на цілісність шкіри і тканин.
Експерти виділяють у мандаринах чималий вміст флавоноїдів. Ці антиоксиданти захищають від дисбалансу вільних радикалів, що провокують окисні реакції, які спричиняють великий ризик розвитку онкології та захворювань серцево-судинної системи.
Яку кількість цитрусових можна вживати
Щоб не завдати шкоди організму, на день рекомендовано з’їдати трохи більше чотирьох мандарин. У цитрусових міститься кислота, тому фрукт категорично заборонено вживати натще, інакше є можливість завдати шкоди слизовій оболонці шлунково-кишкового тракту.
Протипоказано застосування плодів при захворюваннях органів травлення та нирок. Також небажано ласувати фруктом пацієнтам із цукровим діабетом. Слід врахувати, що великий вміст клітковини може викликати метеоризм та здуття живота.
Обережно потрібно давати мандарини дітям віком до трьох років. При першому введенні до раціону цього фрукта необхідно звернути увагу на реакцію організму, виключити алергічні процеси.