Напевно, у вас є такі знайомі: вони їдять багато, але ніяк не можуть набрати вагу. Але наскільки це здорово і скільки в нормі має важити людина?
Згідно з дослідженням, проведеним фахівцями з Єльського університету та опублікованому в Science Advances, схильність до ожиріння через дієту залежить від ліпідного метаболізму астроцитів у гіпоталамусі. Іншими словами, від особливих механізмів у мозку.
Окрім мозку, ожиріння може бути пов’язане з генетикою, обміном речовин, швидкістю травлення, всмоктуванням у шлунково-кишковому тракті, фізичною активністю тощо.
Але якщо все ж таки ви раптово виявили, що їсте багато, але ніяк не набираєте вагу, то це привід насторожитися. Є ймовірність, що це – симптом якоїсь хвороби. Наприклад, діабету, гіпертиреозу, хвороб травної системи, раку.
У ненажерливості теж може бути кілька причин. Це наявність хвороб головного мозку, проблем із мікрофлорою кишечника, володіння особистим автомобілем.
Науковці стверджують, що вага може вплинути на тривалість життя людини. Так, у дослідженні, яке було опубліковано в Annals of Epidemiology, йдеться, що ризик передчасної смерті був найнижчим у тих, хто в молодості підтримував нормальну вагу і хто в старості (після 60 років) мав невеликий ступінь ожиріння.
На думку вчених, у довгожителів індекс маси тіла повинен знаходитись у межах від 25 до 29. І стосується це саме людей похилого віку.