Якщо ви ніколи не пробували опустити ввечері після важкого робочого дня ноги в теплу ванну з сіллю, то ви, можливо, щось пропустили. Розкажемо, навіщо вони нам потрібні, коли і кому їх корисно робити, а кому такі ванни протипоказані.
Допомагають зняти втому
Якщо ви напрацювали ноги за весь день, вас мучить почуття тяжкості або м’язові болі – спробуйте за допомогою ванни зняти напругу і дискомфорт. Просто присядьте на зручному стільці або кріслі з ванною і відпочиньте трохи в солоній воді. Розчин готуємо так: на 1 л води беремо 1 столову ложку солі. Для більшого ефекту додайте кілька крапель ефірних олій троянди чи жасмину.
Зміцнюють нігті
Розчин готуємо трохи концентрованіший, ніж у попередньому випадку (2-3 ложки солі на 1 літр) і не додаємо олії. Сидимо з такою ванною близько 15-20 хвилин щовечора. Вечір — бо такі ванни добре розслаблюють.
Знімають набряклість
Для боротьби з набряком зазвичай рекомендують концентрований сольовий розчин. Розведіть розчин так, щоб на один літр дуже теплої води припадало приблизно 50 г солі і поставте ноги в тазик. Таку ванну не потрібно приймати довго, достатньо 10 хвилин.
Полегшують біль у суглобах
Якщо у вас є проблеми з суглобами, то ви теж можете спробувати собі допомогти за допомогою солі, розведеної в дуже теплій або навіть гарячій (але не обпікаючій) воді. На один літр беріть 70 грамів кухонної чи морської солі та сидіть 15 хвилин. Робити такі ванни можна курсом — не більше 10 днів.
Допомагають від мозолів, тріщин та наростів
Мозолі, тріщини, нарости – неприємна штука. З ними непогано справляються сольові ванни з йодом. Або з йодованою сіллю. 1 столова ложка на 1 літр води та регулярність.
Допомагають від пітливості
І тут наш вірний помічник — сольова ванна. Розведіть сіль у дуже теплій воді в пропорції 3 столові ложки на літр води, для кращого ефекту можна додати попередньо запарені 3 столові ложки кори дуба.
Яка сіль підійде для ванн
За великим рахунком, будь-яка. Найкраще, звичайно, робити ванни з морською сіллю, яку можна купити в аптеці. Але якщо такої у вас немає, візьміть із кухні звичайну кухонну сіль. Якщо ця сіль йодована буде зовсім добре.
Є протипоказання
Важливо знати, що подібні ванни підходять не всім. Гріти (особливо в гарячій воді) ноги не можна при високому тиску, серцево-судинних та онкологічних захворюваннях, цукровому діабеті та варикозі. Також їх не рекомендують робити вагітним жінкам.