Нове дослідження показує, що ключ до боротьби з супербактеріями, можливо, весь час був у нас під носом. Дослідження, проведене під керівництвом доктора Ронана Маккарті з Брунельського університету в Лондоні, виявило, що штучні підсолоджувачі, які містяться в багатьох продуктах без цукру, можуть справді вбивати бактерії, стійкі до антибіотиків.
Ці надокучливі бактерії були одними з найбільш неприємних для медичних працівників в останні роки. Йдеться про бактерії Acinetobacter baumannii та pseudomonas aeruginosa, які, як відомо, викликають пневмонію та сепсис відповідно. Вони завжди були стійкі до антибіотиків, тому їх майже неможливо вилікувати.
Повідомляється, що ці стійкі до антибіотиків бактерії були настільки смертоносними, що Всесвітня організація охорони здоров’я додала їх до свого списку «пріоритетних патогенів», списку патогенів, які терміново потребують нового лікування антибіотиками через небезпеку, яку вони становлять для людей з ослабленою імунною системою. Однак завдяки цьому новому відкриттю вчені можуть нарешті отримати перевагу в поточній битві.
Дослідження, опубліковане в Molecular Medicine, виявило, що штучні підсолоджувачі, такі як сахарин, ацесульфам-К і цикламат, пригнічують ріст бактерій, стійких до антибіотиків. Ацесульфам-К, зокрема, виявився особливо ефективним у запобіганні цим бактеріям від утворення біоплівок, які можуть захистити їх від антибіотиків.
Загалом, підсолоджувачі показали ефективність у зниженні резистентності бактерій до звичайних антибіотиків, полегшуючи лікування бактерій ефективніше та результативніше, навіть із меншими дозами антибіотиків. І оскільки ці штучні підсолоджувачі активні в більшості дієтичних продуктів і продуктів без цукру, вони вже широко доступні.
Маккарті каже, що розробка нових антибіотиків часто може тривати роки і навіть мільярди доларів. Отже, пошук сполуки, яка може послабити стійкі до антибіотиків бактерії в підсолоджувачі, який багато хто використовує для своєї кави, є захоплюючим і величезним кроком вперед для лікування сепсису та пневмонії.
Бактерії, подібні до сепсису та пневмонії, часто адаптуються та швидко реагують на ліки, що робить їх особливо стійкими до антибіотиків. Ця резистентність природним чином виникає у людей і тварин, але при надмірному призначенні ліків ми лише посилюємо проблему. Здатність боротися з цими стійкими до антибіотиків бактеріями може нарешті допомогти подолати деякі з найбільших патогенних загроз, про які ми знаємо.