П’ятниця, 20 Вересня

Технологія, що дозволяє доставляти інсулін перорально, а не за допомогою звичайних ін’єкцій, стане революційним кроком у медицині, і вчені Массачусетського технологічного інституту (MIT) протягом багатьох років працюють у цьому напрямку.

Їхнє останнє творіння – капсула з ліками, яка за допомогою механізмів прокладає собі шлях через слиз у тонкому кишечнику, забезпечуючи інсуліну прямий шлях до клітин.

У роботі вчених MIT використовувалися капсули з мікроголками, що проколюють тканини кишечника, та інші, які проникають через слизову оболонку шлунка.

Нова система під назвою “RoboCap” складається з капсули з роботизованим ковпачком, покритим желатином, який розчиняється у відповідь на певні рівні рН у тонкому кишечнику. Це замикає бортовий ланцюг, який запускає внутрішній мотор, що живиться від крихітної біосумісної батареї, що змушує капсулу почати обертатися.

RoboCap розміром з вітамінку був випробуваний у кишечнику свині, де його обертальний рух дозволив йому проникнути у слизовий бар’єр. Цей обертальний рух механічно зміщує слизовий бар’єр і одночасно руйнує відсік, що містить ліки, дозволяючи їм вивільнитись у клітини, що вистилають кишечник.

В експериментах на тваринах команда змогла ефективно доставити інсулін, а також більший пептидний ванкоміцин антибіотик, який використовується для лікування різних інфекцій. RoboCap зміг доставити в 20-40 разів більше дози, ніж стандартна капсула, розроблена без тунельного механізму, і пройшов через травний тракт після того, як виконав свою роботу. Шар слизу тим часом відновлюється протягом декількох годин.

Exit mobile version