Субота, 23 Листопада

Тема харчування актуальна у всі часи, і вивчення продуктів, придатних для їжі, почалося з появою на Землі. Тому й думок щодо їстівності органів тварин завжди було дуже багато.

У давнину вважалося корисним з’їдати серце лева або ведмедя, щоб знайти хоробрість і сили цих тварин. У наш час, звичайно, цього робити не варто, однак і не варто зневажливо ставитися до субпродуктів, оскільки це багаті на вітаміни, мінерали та якісний білок продукти.

І засвоюються вони нашим шлунково-кишковим трактом значно краще і легше звичного м’яса, оскільки структура тканин близька до людської.

На які субпродукти варто звернути увагу

  1. Печінка яловича чи куряча. Вона багата на вітаміни групи В, включаючи В2, В6 і В12. Зміцнює імунітет та регулює рівень гемоглобіну. Благотворно діє на здоров’я шкіри, нервової системи та очей. 
  2. Язик яловичий. Це дієтичний продукт, що легко засвоюється. Знижує рівень холестерину в крові, нормалізує білковий та жировий обмін речовин. Вважається делікатесом. 
  3. Курячі шлунки. Унікальний продукт харчування містить білок, тіамін, залізо, ніацин, фолієву кислоту, калій, вітамін A, магній, вітаміни групи B. Регулярне вживання потрошків допомагає правильному росту клітин, роботі імунітету, серцево-судинної системи, синтезу амінокислот, перешкоджає анемії, появі новоутворень.
  4. Нирки. Яловичі нирки багаті білком, вітамінами групи В та залізом. Вживання яловичих нирок сприятливо впливає працювати щитовидної залози, і навіть перешкоджає розвитку ракових клітин. Нирки використовують для перших та других страв та делікатесних консервів.
  5. Яловичі легені. Низький вміст жирів робить легені незамінними при дієті: допомагають насититися, при цьому не перевантажуючи шлунок. У легенях містяться корисні для кровообігу та зміцнення судин речовини – магній та калій.

На що варто звернути увагу при виборі цих продуктів

Зовнішній вигляд – чисті, без згустків крові.

Запах – неприпустима наявність сторонніх запахів або хімічних засобів, має пахнути свіжим м’ясом.

Колір – природний відтінок, не блідий, не сіруватий, не яскравий, без плям. Якщо є жир, його має бути небагато і лише світлий, темний чи жовтий жир – це зіпсований продукт.

Варто купувати ці продукти у перевірених фермерів або магазинах, де точно є сертифікати якості.

Підсумовуючи, хочеться підкреслити, що субпродукти — це здебільшого низькокалорійні продукти за доступними цінами і дуже смачна різноманітність раціону, якісне джерело хорошого білка, а також вітамінів та мінералів.

Розгляньте для себе цей варіант і дивуйте себе та своїх домашніх різним безліччю рецептів із субпродуктів.

Exit mobile version