Субота, 23 Листопада

М’язові болі, провали в пам’яті, поганий сон і навіть нудота і блювота — це може бути проявами синдрому хронічної втоми. Якщо ви помічали за собою ці ознаки, можливо синдром хронічної втоми – це ваш випадок.

Причини синдрому хронічної втоми

Синдром хронічної втоми, якому особливо схильні жителі великих міст, а також ті, хто постійно стикається з підвищеною відповідальністю за життя та благополуччя інших людей та постійно переживає підвищене емоційне навантаження, розвивається поступово. Спровокувати розвиток хвороби можуть перенесені вірусні захворювання (у тому числі банальний грип), життя у неблагополучній соціальній та екологічній обстановці, а також сильний чи затяжний стрес.

Перші симптоми рідко розпізнаються як ознаки захворювання – найчастіше їх списують на втому та відсутність енергії. Але з часом ознак стає все більше, і важливо не гаяти часу і звернутися за допомогою, щоб не зіткнутися з серйознішими наслідками захворювання. 

М’язова слабкість

Усім, хто посилено займався в спортзалі або хоча б раз у житті добре працював на ниві ремонтної чи сільськогосподарської діяльності, знайомий стан м’язової слабкості. Неможливість виконувати звичні фізичні навантаження, слабкість і навіть тремтіння у м’язах – це нормально після отриманого навантаження. Але якщо ви стикаєтеся з цим без серйозної причини, можливо, йдеться про хронічну втому.

Світлобоязнь

Головний біль, який виникає під впливом певного штучного освітлення, необхідність мружиться, щоб розглянути предмети без подразнення очей – це симптоми чутливості до світла або світлобоязнь. Однією з причин якої може бути синдром хронічної втоми.

Нудота чи блювання після фізичних навантажень

Якщо навіть після невеликих фізичних навантажень, з якими ви раніше справлялися майже непомітно для себе, ви відчуваєте нудоту і навіть блювоту, яка не проходить протягом доби і довше, вам варто звернутися до лікаря. Причому бажано якнайшвидше, у тому числі й тому, що нудота та блювання можуть бути симптомом серцевого нападу.

Проблеми з концентрацією уваги

Люди, які страждають на синдром хронічної втоми, часто не отримують достатньо нічного відпочинку, через що їхній мозок не встигає «перезавантажитися» і працює в режимі економії енергії. Через це можуть виникати труднощі з концентрацією уваги, проблеми з пам’яттю, сприйняттям та аналізом інформації.

Запалені лімфатичні вузли

Збільшені та болючі лімфатичні вузли попереджають про те, що організму доводиться боротися з вірусом або інфекцією. Часто синдром хронічної втоми виникає як відповідь організму на перенесені вірусні захворювання, тому не дивно, що він часто супроводжується збільшенням лімфовузлів.

Провали в пам’яті

Якщо ви не можете згадати, навіщо прийшли в кімнату, куди поклали важливі документи або що збиралися зробити або сказати наступної хвилини, це також може бути проявом синдрому хронічної втоми. Зверніться до лікаря!

Болі в м’язах та суглобах

Запалення – одна з відповідей організму на інфекцію або вірус, з яким йому доводиться боротися. Запалення м’язової чи суглобової тканини може бути ознакою того, що наше тіло бореться з вірусом, який спровокував синдром хронічної втоми. Але у будь-якому випадку варто звернутися до лікаря.

Недостатньо глибокий сон

Як відомо, найбільш повноцінний відпочинок ми маємо під час фази глибокого сну. Але люди з синдромом хронічної втоми можуть проспати всю ніч, але так і не отримати повноцінного відпочинку, тому що постійно будуть у фазі швидкого сну – і прокинуться такими ж утомленими, як напередодні, коли тільки лягали в ліжко. Якщо ця ситуація повторюється день за днем, вам точно варто звернутися до лікаря за допомогою та підтримкою.

Exit mobile version