Субота, 23 Листопада

На жаль, незнання медичної термінології та заняття самолікуванням, до яких дуже схильні середньостатистичні українці, може мати вкрай сумні наслідки. Не звертаючись до лікаря за грамотною діагностикою, постановкою діагнозу та підбором правильного лікування, ми ризикуємо не просто не вилікувати хворобу, а й завдати серйозної шкоди організму. Наприклад, обивателі (та й деякі лікарі) плутають два зовсім різні поняття: алергічний та вазомоторний риніт. Про те, якими є відмінності цих двох клінічних станів і яким чином лікують і профілактують ці два види нежиті — читайте далі.

У чому відмінності та як діагностувати

Насамперед відмінність між станами — це причина, що викликала нежить. Так для алергічного риніту обов’язковою причиною є наявність алергії на будь-який фактор (пилок, медикаменти, продукти, шерсть та ін.). А ось вазомоторний риніт виникає внаслідок втрати тонусу судин в носових пазухах. Тому вазомоторний риніт може бути викликаний величезною кількістю факторів, а часом бути й зовсім безпричинним. Діагностувати вазомоторний або алергічний риніт може лише кваліфікований ЛОР лікар шляхом огляду, аналізів та алергопроб.

Чим відрізняються симптоми

Для обох станів характерний нежить різного ступеня виразності та ускладнене носове дихання. Саме тому досить легко сплутати ці два стани. Проте є й характерні симптоми. При алергічному риніті часто є відчуття сверблячки в носі, постійне чхання і сльозотеча, яке посилюється при контакті з алергеном. При вазомоторному риніті це буває дуже рідко.

Вазомоторний риніт може бути сухим і мокрим, у першому випадку слизова оболонка стає гладкою, сухою і нагадує лаковану поверхню. При алергічному нежиті такого симптому не трапляється.

Як лікувати алергічний та вазомоторний нежить

Алергічний нежить лікуватиметься за допомогою призначення протиалергічних системних препаратів та місцевих засобів: судинозвужувальних крапель, сольових промивань, а також виключення контакту з алергеном.

Вазомоторний риніт вимагає глибшого коригування способу життя. Після виявлення причини, лікарі підбирають індивідуальні методи лікування, фізіопроцедури. Може бути рекомендована відмова від куріння, зловживання алкоголем, рекомендації щодо зміни місця роботи або навіть проживання. Наприклад, якщо вазомоторний риніт є реакцією організму на холод, лікар може рекомендувати пацієнту якнайменше дихати холодним повітрям або навіть переїхати в теплішу кліматичну смугу.

Exit mobile version