П’ятниця, 25 Квітня

Імунна стійкість — ключ до довгого та якісного життя. Такого висновку дійшли вчені з Наукового центру охорони здоров’я Техаського університету. Результати масштабного дослідження опубліковані в журналі Aging Cell, пише Pixelinform.

Аналізуючи дані понад 17 500 людей різного віку, дослідники встановили: сильний імунітет ефективно “гальмує” три основні процеси старіння — хронічне запалення, вразливість до хвороб і клітинне руйнування.

Ключову роль у цьому відіграє ген TCF7, який відповідає за регенеративну здатність імунних клітин. Саме він забезпечує “потрійну” користь для організму — знижує ризики смерті, уповільнює старіння клітин і зменшує запальні процеси.

За словами авторів дослідження, люди у віці близько 40 років із низькою імунною стійкістю мають ризик передчасної смерті у 9,7 разів вищий, ніж їхні однолітки з міцним імунітетом. Водночас різниця у тривалості життя між цими двома групами може сягати до 15,5 років.

Чому це важливо?

Сильна імунна система не лише “омолоджує” організм, а й:

  • Підвищує ефективність щеплень;
  • Знижує ризик важких інфекцій;
  • Захищає від серцево-судинних захворювань та хвороби Альцгеймера.

Особливу увагу слід приділяти здоровому способу життя у віці від 40 до 70 років. Саме в цей період, за словами науковців, можна закласти фундамент довгого активного життя.

Після 70 років відмінності між людьми з високою і низькою імунною стійкістю поступово зменшуються — це, на думку вчених, свідчить про існування біологічної межі людського віку.

Exit mobile version