Середа, 15 Травня

Хвороба Альцгеймера приходить непомітно та перевертає життя з ніг на голову. Людина може навіть усвідомлювати, що її здібності думати, приймати рішення, орієнтуватися у просторі поступово знижуються. Прискорити темп зниження або спровокувати початок хвороби може перенесений вірус.

– Ризик розвитку хвороби Альцгеймера протягом року у людей похилого віку, інфікованих COVID-19, значно вищий- на 50-80 відсотків, ніж у групі тих, хто не заразився, – йдеться в дослідженні, яке провели вчені з Медичної школи Кейс Вестерн Резерв (США).

Експерти вивчили медичні карти 6,2 мільйонів людей. На момент захворювання їм було 65 років чи більше. Головна умова — вони не мали до цього хвороби Альцгеймера. Виявилося, що якщо порівнювати хворих, які не хворіли, то можна чітко простежити сумну тенденцію: серед тих, хто переніс ковід, шанси отримати незворотні когнітивні порушення збільшувалися майже вдвічі.

– Якщо це зростання нових випадків хвороби Альцгеймера збережеться, хвиля буде значною і може виснажити і медичні, і фінансові ресурси, – вважає один із авторів дослідження професор Памела Девіс.

Поки що йдеться про перший рік після перенесеного захворювання. Але, можливо, ризики також високі і згодом. Поки що триваліших спостережень ще проводилося. Незрозумілий поки і механізм, як COVID-19 пов’язаний з хворобою Альцгеймера – викликає він її або прискорює її появу.

– Фактори, що впливають на розвиток хвороби Альцгеймера, погано вивчені, але два з них вважаються найбільш важливими – попередні інфекції та запалення, – наголосила професор Девіс у Журналі хвороби Альцгеймера

До речі, найвищий ризик захворіти після вірусу був у жінок старше 85 років. І це навіть якщо брати до уваги, що ця жінка досить активна, не страждає на ожиріння і вчасно п’є препарати для зниження тиску.

– Зараження ковідом було пов’язане з аномаліями центральної нервової системи, – пояснили, що підштовхнуло на дослідження, вчені. — Ми хотіли перевірити, чи може вірус призвести до збільшення кількості діагнозів, пов’язаних із пам’яттю та запам’ятовуванням.

Exit mobile version