Неділя, 19 Травня


Вчені з Монреальського університету пов’язали дорожній шум із зростанням ризику виникнення інсульту – робота опублікована в журналі Noise & Health.

Щоразу, коли гучність шуму збільшується на 10 децибел (дБА), то ризик інсульту збільшується на 6% у людей віком 45 років і старше. Таких висновків вчені дійшли, проаналізувавши дані про стан здоров’я майже 1,1 млн жителів Монреалю за період з 2000 по 2014 рік. Ці дані були зіставлені з вимірами шуму, зареєстрованими 200 шумомірами по всьому острову за той же період.

За досліджуваний період 26 тис осіб було госпіталізовано з інсультом у віці 45 років та старше. За словами вчених, люди, які живуть поряд з трасами, аеропортами і залізницями, найбільш схильні до шуму, а отже, і ризику виникнення інсульту.

Дослідники вважають, що механізм, що лежить в основі впливу шуму на серцево-судинну систему, ґрунтується на загальній теорії стресу. Вплив навколишнього шуму та подальше порушення сну запускають каскад реакцій у головному мозку, що призводить до змін фізіологічних параметрів, наприклад, артеріального тиску. Такі фізіологічні порушення у довгостроковій перспективі можуть спричинити або посилити серцево-судинні захворювання, включаючи інсульт.

Exit mobile version