Понеділок, 25 Листопада

Ночами люди не тільки хропуть або розгулюють по дому, а часом вимовляють цілком розбірливі промови. Так навіть з’явилося переконання, що у того, хто говорить у ночі, можна розвідати всі таємниці або він сам їх може розбалакати. Але що відбувається з людиною в цей момент і чи варто турбуватися зайвий раз?

Вчені дали відповідь і це питання. Загалом – все не так страшно, як здається.

Парасомнічний розлад

Так науковою мовою називається монолог сплячої людини.

Може бути невиразною, чіткою або відвертою «тарабарщиною». Суть від цього не змінюється, а саме явища не говорить про щось надзвичайне.

Що відбувається зі сплячим

Встановлено, що головний мозок уночі переживає чотири фази сну, одна з яких – REM-фаза (швидкий сон). При зануренні мозку в REM-фазу виділяється гліцин та гамма-аміномасляна кислота, які блокують роботу голосових зв’язок, м’язів рота та інших частин тіла.

Тому у звичайній ситуації людина не кричить, якщо їй сняться кошмари і не смикає при цьому кінцівками.

Пояснюючи причину нічних монологів, учені висунули дві теорії.

  1. Іноді все ж таки гліцин і гамма-аміномасляна кислота не можуть заблокувати роботу голосових зв’язок (чому так відбувається відповіді у науки поки немає).
  2. Можливо, мозок переживає якесь збудження під час переходу з однієї фази сну до іншої. Саме ця обставина може викликати лунатизм чи кошмарні сни, ось тоді люди не тільки мирно розмовляють, але ще й кричать уві сні.

Висновок

Наявні дані нині не дозволяють дослідникам вважати нічні розмови захворюванням чи розладом.

Exit mobile version