П’ятниця, 22 Листопада

Чимало уваги вчені приділяють якості сну, зокрема денному. Суперечки на цю тему не вгамовуються до цього дня. Одні вчені доводять користь сну, інші спростовують, і лише громадяни по можливості безтурботно сплять вдень.

Насправді применшувати переваги денного сну не слід. Є переваги, які важко переоцінити.

Чим корисний денний сон

  • Він відновлює сили, підвищує продуктивність, а ще через те, що влітку спекотно та ніч коротше, денний сон дозволяє компенсувати нічний недосип.
  • Ще денний сон покращує короткочасну пам’ять. Є думка, що, подрімаючи після обіду, можна закріпити отримані знання, а після сну мозок працюватиме ще продуктивніше.
  • Людина, що виспалася, почувається щасливішою, що позначається на самопочутті та якості життя. Важливо лише спати вчасно.

Коли спати вдень

Найкращий час для сієсти припадає на період з 13:00 до 15:00 години. Період пов’язаний із природним циркадним ритмом і саме на цей проміжок часу припадає спад бадьорості та активності.

Але не рекомендується спати усі дві години. Цілком достатньо 20-30 хвилин. Короткий сон у легкій стадії сну підвищить пильність, працездатність, допоможе позбутися сонливості.

Exit mobile version